Merhaba dün eski oturduğum adrese asliye ceza mahkemesinden bir tebligat gelmiş ilgili adreste oturmadığım için muhtarlıga bırakıcaklarına dair kagıt bırakmıslar muhtarlıga gittim birsonraki gün fakat ilgili belge muhtarlıkta değildi ptt çalışnını muhtar aradığı zaman orda oturmadığı için tebligatı iade ettik şeklinde dönüş yaptılar. Öyle ise neden apartman girşine yapıskan bırakmadılar onuda anlamadım.İlgili tebligatı bırakamadıkları için apartman girişine bir yapıskan bırakmıslar o resme baktığım zaman 2020/*** şeklinde bir yazi gördüm.Bu dosyanın 2020 yılında acildığı anlamına geliyormuş.Dogrumu ?
Bu surede uyap ve edevlet üzerinden kontrol ettiğimde herhangi bir dava ile karşılaşmadım.Asıl sormak istedim ben bu davada tanıkmıyım sanık mı ?
Herhangi bir şekilde savcılık yada karakol ifadeye cagirmadığı için tanık olabiliceğimi düşünüyorum dogru mudur ? Benim adıma acilan bir dava olsa soruşturma sürecinde karakolun yada savcıgılın beni ifadeye cagirmasi gerekmez mi ? Direk mahkemeden bir kagıt geldiği için tanık olmam gerekir değilmi? Birde 3 sene olmuş.yorumlarınızı rica ederim.