merhaba bir devlet hastanesinde temizlik personeli sıfatında daimi engelli çalışıyordum
çalıştığımız hastane için yıkım kararı verildi ve biz personeller başka hastanelere geçici olarak yerleştirildik
bir çok arkadaş çevre hastanelerine yerleşirken bana şehrin çok uç noktasında bir hastane çıktı
hastaneye gidiş geliş 4 saat çekiyor ve eski hastanemde engelli oldugum için seni bilgi işlem yada geri hizmette çalıştırabiliriz deyip bilgi işleme almışlardı
(iki kulakta işitme kaybı ve bazı yapısal bozuklukları var işitmeden kaynaklı %44 engelli raporum var )
yeni hastanede vasfın ne ise onu yapacaksın engellisin ama elin ayağın sağlam engelin temizlik yapmaya engel değil dendi
150 boyunda küçük yapılı bir insan oldugum için gücüm ne paspasa yetiyor nede boyum yüksek yerlere yetişiyor
yeni şefimize engelli durumumdan ötürü başka bir hastanede görevlendirilmek istediğimi söyledim
pek umursamadı söylediklerimi herşey bizim elimizde sen boşa uğraşırsın gibi konuştu
4 saat yol ve ağır çalışma koşulları dayanılacak gibi değil sabah 5:30 evden çıkıp aksam 19:00 eve geliyorum
engelli çalışan olarak ne gibi haklarımız var bunları bilmek nasıl bir yol izlerim öğrenmek istiyorum