Bir sitede 2 senedir kiracı olarak oturuyorum. Elektrik su doğalgaz tüm faturalarımızı apsiyon üzerinden site yönetimine ödüyorduk. Hepsini geciktirmeden ödüyordum.
Yönetim Bireysel elektrie geçiş kararı almış. Bireysel aboneliğe geçiş sürecinde bloklar BEDAŞ tarafından tek tek tamamlanmış site yönetimi tarafından mail ve sms yoluyla oturanlara bilgilendirme sağlanmış.
Daha önceki mailleri gözden kaçırmış olduğumdan 17 Ağustos'ta iletilmiş olan ve "21 Ağustos 2023'e kadar bireysel abonelik başvurusu yapılmaması halinde, kaçak kullanım bedeli ödeneceği" bilgisini içeren maile istinaden abonelik başvurumu hemen yaptım. Fakat benim oturduğum blok Mayıs ayında geçmiş ve yine mail ile bilgilendirme yapılmış. 1 hafta içinde abonelik başvurusu yapmadığımdan, 3 aylık bir kaçak kullanım bedeli ödemek zorunda kaldım.
Sorum şu benim bu geçişle ilgili hiçbir talebim anlaşmam sözleşmem olmadığından ve süreci site yönetimi yürüttüğünden site yönetimi ya da Bedaş'ın bireysel elektiriğe geçiş ile ilgili 1 hafta içinde abonelik başvuru yapmam gerektiği ile ilgili tarafıma tebligat göndermesi gerekmez miydi? Site yönetiminin Mail veya SMS yoluyla yaptığı bilgilendirmeler resmi sayılır mı. Bu konuda yapabileceğim birşey var mı?