Merhabalar, bir müteahhit ile anlaşarak evimizi kentsel dönüşümden yararlanıp yıktırıp yaptırdık. Kat karşılığı olarak anlaştık. Evimiz bitti ama müteahhit ile iki durumdan anlaşmazlık yaşıyoruz. İlki kendi dairelerinde kullandığı mutfak dolaplarından bizim daireye kullanmadı, eğer aynısından istersem ekstra para vermemi söyledi ben de para vermedim. 1.jpg2.jpg Fotoğraflarını da eklediğim sözleşmede iki madde var. 17.maddede yazan şey müteahhit kendisine kalan bağımsız bölümlerine kullanacağı malzemelerin aynısını mal sahiplerinin bağımsız bölümlerine de kullanacaktır. bu maddeyi müteahhite belirtmeme rağmen o da sözleşmede diğer madde olan 7.madde yani müteahhit kendisine ait olan daireleri dilediği şekilde kullanabilecek ve tasarrufta bulanabilecektir maddesini savundu. Bu ilk anlaşmazlığımızdı. İkinci anlaşmazlık olarak evimizin bize ayıplı olarak tespit edilmesi. Evimizin bir odasında ve salonda parkede kabarmalar var şişmiş, evin giderinin bir kısmı tıkanmış ve evi su basarak alçıpan tavanda ve duvarda kabarmalar oluşmuş, mutfak dolabı kapağından biri eksik takılmış ve ayarları bozuk, banyonun aynasında kırılma var, taharet muslukları sıfır yapılmamış dışarıda saçma bir görüntü duruyor sanki takılmamış gibi, bi duvarda ufak çatlaklık boya atması var gibi gibi bir sürü can sıkan şeyler var. Bunları müteahhite söylememe, video-fotoğraf atmama rağmen hala tamir ettirmedi. diğer dairelerde sıkıntı yok taşındı oturuyor senin dairende niye böyle şeyler var yapmıyorum dedi. Evimiz sıfır daha kimse oturmadı boş duruyor kendisi bize kırık dökük sorunlu ev teslim etti. Ben bu durumda ne yapabilirim? Dava süreçleri nasıl, neler yapabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi günler diliyorum.