Merhaba,

Komşum evime 5 metreden başlayacak şekilde 3 kümeste onlarca dövüş horozu beslemektedir. Bu horozları ticari olarak satıp, kanıtlayamayacağım şekilde de dövüştürmektedir.

Çevreye her gün aralıksız 16 saat öterek gürültü rahatsızlığı veren bu hayvanların komşularına rahatsızlık verdiğini insani şekilde komşuma anlatsam da, hiçbir şekilde sonuç alamadım. Sabah 04:00 te horozlar ile birlikte uyanıyorum. Akşam 19:00 a kadar horoz sesi dinliyoruz. Evde ne telefonla konulaşabiliyor, ne de huruz içerisinde oturabiliyorum. Hasta olduğumda evde horozlar uyuyamadan uyuma imkanım yok.

Bu hayvanların tahliyesi için devletin tüm kurumlarıyla yazıştım. Cimer'den İç İşleri Bakanlığı, Valiliğe yazdım. Haydi Polis ekibine sahipli hayvanların çevreye rahatsızlık vermesi sekmesiyle bildiride bulundum. İBB ve Sarıyer Belediyesine bu hayvanların kaldırılması için yazdım.

Sarıyer Belediyesi Emir ve Yasakları'nda da belirtildiği üzere;
''g) Şehrin meskûn ve Belediyece yasaklanan sahaları dahilinde bulunan ev ve apartmanların herhangi bir yerinde ve bahçelerinde kümes,hayvanlarının beslenmesine mahsus yerler yapmak yada bulundurmak,''
https://docplayer.biz.tr/104957828-S...g-i-r-i-s.html

belediye zabıtaları gelip hayvanları kaldırması için komşuma 15 gün süre tanıyor. Komşum hiçbir aksiyon almıyor ve zabıta idari para cezası verip ayrılıyor.

Komşum her şikayetimde 1200 civarı idari para cezasını ödeyerek bana evimde oturmayı zehir etme özgürlüğüne mi kavuşuyor?

Sarıyer Belediyesi Zabıta'sının hayvanları tahliye etmemesine, hayvanları koyacağı uygun yer olmamasını sebep gösteriyor.

Bu sorunun çözümü için hukuk yoluna başvursam olumlu sonuç alabilir miyim? Elimde onlarca şikayet ve bu şikayetlere verilen ''idari para cezası kestik'' cevapları var.

Nasıl bir yol izlemeliyim?