Merhaba. Instagram uzerinden tanimadigim ve takiplestigim resit bir kizin hikayesine sutyen bedenini tahmin ettigim bir mesaj biraktim. Neden yaptigim konusunda hicbir fikrim yok.

Sahis ardindan bana kufur, hakaret ve tehdit icerikli mesajlar yazdi. Mesajimi hikayesinde paylasacagini soyledi, ve paylasti (hikayenin bir ekran goruntusu bende yok, fakat hikayesinde kullanici adimin gectigi bir bildirim olarak geldi).

Bunun ardindan cok sinirlenip kendisine kufrettim, asagiladim ve ondan korkmadigimi, dilerse tum takip ettiklerime mesaj atabilecegini soyledim. Mesajlari hikayesinde paylasarak haberlesme sucu isledigini, onu dava edecegimi soyledim (En basta yaptigimin suc oldugunun da farkindayim, ozru kabahatinden buyuk demeyin). Bes dakika kufurlestik. Sakinlestikten sonra bunu neden yaptigimi bilmedigimi ve hakli oldugunu soyledim. Beni kadin koruma orgutleri araciligiyla dava edecegini soyledi. Bundan korkmadigimi, hakli oldugu icin yapmasini bile soyledim.

Erkek arkadasi beni aradi ve iyi bir uslupla konustuk. Sevgilisini vazgeciremedigini, bayramdan sonra beni dava edeceklerini soyledi (farkli sehirlerde yasiyoruz).

Savci karsisina cikarsam sonuc ne olur? Sicilim temiz. Daha once hic mahkemeye yolum dusmedi. Yardimci olursaniz sevinirim. Iyi bayramlar.