Merhaba,

Kiracim evi kontrati olmayan kiz arkadasina birakip evi terk etmis. Bana da kadin kadina daha iyi anlasirsiniz diye kiz arkadasinin artik kirayi odeyecegini ve onunla iletisimde olursam daha iyi olacagini iletmislerdi. Ben gecen sene bu durumun gercegini ogrenince, alt kiralama olan kiraciyla durumu konustum. Iste lutfen cikarmayin vs vs dedi ve kendimde baska bir evde kiraci oldugum icin magdur etmek istemedim. Kirayi banka uzerinden bu kiz yaptigi icin avukata danismis ve otomatik kiraci olabiliyormus.
Neyse bizim konusmamiz sonrasinda kizi magdur etmek istemedigim icin cikarmadim ama kiz ile iletisimde hep sorun yasiyorum. Artik iyice canimdan bezdirdi.
Alt kiralama yaptigini Kasim 2022 de konustuk ve o sureden beri kalmaya devam ediyor ama bu sebepten hala cikarabilir miyim yoksa bu hakkimi kayip mi ettim merak ediyorum. Bu konuda bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Bu arada aramizda yazili bu konuda bir yazisma gecmedi. Yani whatsapp uzerinden vs alt kiralamanizi kabul ediyorum vs demedim ya da alt kirlamaya ait bir yazisma olmadi. Hepsini telefonda konustuk. Alt kiralama yapildigina dair apartmandakiler bana sahit oluyor. Onun benim alt kiralamayi sozel kabul ettigime dair tanigi yok diye biliyorum ama sesli konusmalarimizi kayda aldiysa bilemem. Onun da iznim olmadan yapilmasi suc diye biliyorum.
Konu hakkinda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Tesekkurler