Merhaba bir konuda değerli fikirlerinize ihtiyacım var,

Bir ikinci el alışveriş sitesinden bir laptop satın aldım satan kişi sahıs. Aramızda mesafe olduğu için ve mesai saatlerimiz uymadığı için kendisi elden ona yakın ikamet eden bir arkadaşıma teslim etti. Bende ürünü yaklaşık 10 gün sonra anca müsait olabildim ve arkadaşımdan aldım. Ödeme havale yolu ile cihaz modeli dekonta yazılarak yapıldı. Ürün bana ulaştığında belli aralıklarla hata verip kapanıyordu . Daha sonra kendisi ile iletişime geçtim oda bende de oluyordu ama cok sık değil dedi bu yazılı şekilde mevcut. Sonrasında sorununa bakalım diye karar aldık ve sorunun anakart olduğu servis kaydı ile ispatlandı. Bu süreç 1 hafta kendi onayı ile sürdü. Ardından sorun çözülebilir bir sorun olmadığı anlaşılınca kendisine bildirdim, bu konuda yapacak bir şeyim yok dedi. Tabi bunların hepsi kayıtlı şekilde mevcut ardından işi yokuşa sürmeye başladı bendeyken öyle bişey yoktu nerden bileyim sen bozmadın falan.

Şimdi sormak istediğim hukuki olarak bir hakkım var mıdır ? Ödemeyi yaptığım günden 13 gün sonra kendisine ulaştım . Tutar 17 bin tl. Tüketici haklarına mı gitmeliyim yada bir avukata mı ? Şimdiden teşekkürler..