İyi günler, cuma sabahı mernis adresimin bulunduğu ilçedeki Jandarma karakolu beni aradı. Tanık olarak ifade vermem gerektiğini, adresimi istediler. Ben de verdim. Ne için olduğunu sorduğumda, başka bir ek gönderilmemiş dedi ancak bir trendyol fişi gördüm orayla alakalı olabilir diye ekledi. Yıllardır "babam sağolsun" vergi borcu ve diğer dükkan yüzünden bıraktığı borçlardan dolayı hesap kullanamıyorum. Umarım bu yapılandırmada halledeceğim. Hesap her ne kadar benim adıma olsa da bütün alışverişler eşim adına yapılmakta. Bir alışveriş olduğunu düşünmüyorum. Trendyolla alakalı ismen son alışverişim çok ucuz alakasız bir şey.

Pandemi sonrası anksiyete bozukluğu yaşamaktayım bu nedenle, dosyanın buraya gelmesini beklemek beni geriyor. Hiçbir suçum olmamasına rağmen, kaza kurşununa giden onca insanı, başına onca şey gelen insanları düşündükçe daha da geriliyorum. Eğer ki bu bilmeden karıştığım bir olay olsa idi tanık olarak dinlenir miydim? Ve bu uyapta gözükür müydü? Neyle alakalı olduğunu bir şekilde öğrenme şansım var mıdır? İnanın yemeden içmeden kesildim desem kafidir. Suçu olmayan korkmaz demeyin, anksiyete başka bir şey. Yapı olarak her ihtimali düşünen bir insanım.

Pandemide sürekli dışarı çıkan ben olduğumdan, pandemi sonrası anksiyete yaşamaktayım. Kolay da bir hayatım olmayınca öncesinde, işler daha da zorlaşıyor. O yüzden vereceğiniz her alakalı/alakasız bilgi için teşekkür ederim.

Hiçbir banka hesabım, üstüme hiçbir sözleşmeli hizmet yok. Hiç kimseye havale yapabileceğim bir hesabım da yok. Yalnız siber suçlara bir tane ihbar yaptığımı hatırlıyorum. Atatürk'e, ülkenin cumhurbaşkanına hakaret eden birini ihbar ettiğimi hatırlıyorum. Bununla alakalı olabilir mi? Dosyanın bulunduğu yere gitme şansım yok, nasıl öğrenebilirim. Yazıyı yazan cumhuriyet savcısı, ivediyle cevap istemiş. Bir yardımı olacaksa bildiklerim bu kadar.

Okuduğunuz için ve cevaplar için teşekkür ederim.