öncelikle herkese merhaba iş hukuku konusunda araştırma yaparken bu siteye rastladım ve konu paylaşımlarını görünce nedense bende kendimi bi anda yazarken buldum ..
ankarada öğrencilik yıllarımda sınıf arkadaşım tarafımdan devamlı rahatsız ediliyodum.. telefondan rahatsızlık vermeler, takipler, okulda devamlı sözlü tacizler, mailden rahatsızlık verici ifdeler , vs vs... en sonunda iş tedit boyutuna vardı. ancak nereye danıştıysam bu saydıklarımın hiçbir yeterliliği olmadığını ve bişi yapamıyacağım sonucuna verıyordu. okul yönetimi bile durumu bilmesine rağmen bu böyle gidiyordu. sonunda savcılığa başvurdum. ilk başta bişi elde edeemdim ama ordaki bi güvenlik görevlisi sayesinde hukuk dilinde kendince :=) şikayetimi tekrar değiştirdi ve iş emniiyete gitti. aradan nerdeyse birbuçuk yıl geçti ve bugün asliye ceza mahkemesinde dava açıldığını öğrendim . bilgi bana daha ulaşmadı adres değişikliğinden arkadaşlarıma tanık oldukları için gelmiş ordan öğrendim. asıl sorum şu o zamanlar hangi avukata gidip danışsam bu olaylardan dolayı hiçbir ceza almıyacağı.. hatta ceza alabilmesinin tek gerekçesi olarak bana açıkça herhangi bir darp veya benzeri bişeyin olmasının gerektiğini sölemeleri... 4 yıl boyunca verdiği rahatsızlık herhangi bi ceza gerektirmezmi.. mahkeme sonucu nasıl gerçekelşir.. bunu gerçekten merak ediyorum. bir avukat tutmadım .. herşey o kadar olumsuzduki ben dava bile açılmaz diye düşünüyodum. acaba ceza alma şhtimali nedir.. bunu gerçekten merak ettim.. Bu forumları görüncede yazmadan geçemedi. şimdiden teşekkürler