Merhabalar, Annemin davası sonuçlandı ve hüküm aşşağıda gözüktüğü gibi verildi. Benim sorunum hüküm'de bize ne kadar ücret çıktı faiziyle birlikte net ne kadar para kalıcak hesaplamada yardım edebilecek varsa şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

H Ü K Ü M :
Davanın Kısmen Kabulüne, Buna göre;
920,88 TL Brüt yıllık izin ücretinin, 14.12.2020 temerrüt tarihinden itibaren işleyecek yasal faiz ile birlikte davalıdan
tahsiline, davacıya verilmesine; fazla talebin reddine,
17.889,04 TL Brüt fazla mesai ücretinin, 14.12.2020 temerrüt tarihinden itibaren işleyecek en yüksek banka mevduat faizi
ile birlikte davalıdan tahsiline, davacıya verilmesine,
3.671,66 TL Brüt UBGT ücretinin, 14.12.2020 temerrüt tarihinden itibaren işleyecek en yüksek banka mevduat faizi ile
birlikte davalıdan tahsiline, davacıya verilmesine,
Kıdem ve ihbar tazminatı ile sair taleplerin reddine,
Kabul edilen miktar üzerinden % 0.68,31 olarak 1.535,72TL karar ve ilam harcından peşin olarak alınan 988,92TL harcın
mahsubu ile bakiye 546,80TL eksik harcın davalıdan tahsiliyle hazineye gelir kaydına,
Kabul edilen miktar üzerinden karar tarihinde yürürlükte bulunan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca 9.200,00TL
vekalet ücretinin davalıdan alınarak kendisini vekille temsil ettiren davacıya verilmesine,
Reddedilen miktar üzerinden aynı tarife üzerinden 9.200,00TL vekalet ücretinin davacıdan alınarak kendisini vekille temsil
ettiren davalıya verilmesine,
Davacı tarafından harcanan 797,30TL yargılama giderinden kabul ve red oranları gözetilerek 347,47TL yargılama gideri
ile 988,92TL harç bedelinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine, geri kalan miktarın davacı üzerinde bırakılmasına,
Davalı tarafından harcanan 38,50TL yargılama giderinden kabul ve red oranları gözetilerek 21,73TL sinin davacıdan
alınarak davalıya verilmesine, geri kalan miktarın davalı üzerinde bırakılmasına,
Arabuluculuk aşamasında harcanan 680,00TL yargılama giderinden kabul ve ret oranları gözetilerek 383,66TLsinin
davacıdan, kalan 296,34TLsinin ise davalıdan alınarak hazineye gelir kaydına,
Dair, tebliğden itibaren 2 haftalık sürede Ankara Bölge Adliye Mahkemelerine İstinaf başvurma yolu açık olmak üzere
verilen karar açıkça okunup usulen anlatıldı.27/09/2022