merhaba herkese.

8 aydır oturmakta olduğum bir ev var. demirbaş olarak bir fırın ve bulaşık makinesi mevcut. fırının kapağı arızalandı ve yayları gevşediği için çat diye düşüyor tutmuyor. yaptırmak üzere yetkili olmayan bir servis çağırdım ve 650 tl fiyat çekti. ev sahibine haber verdim dedim böyle bir durum var. yok diyor 1 gün bile otursan evde sen bu arızadan mesulsun diyerek araya emlakçıyı da sokarak sen ödeyeceksin diyip telefondan üzerime geldiler. servise sordum bu arızanın benle ne kadar alakası olabilir diye senle alakası yok abi zamanla olan bişey bu zaten 8 aydır oturuyorsun 8 ayda bu olamaz dedi. kira sözleşmesinde bu demirbaşların arızasının kiracıya ait olduğu yazmakta. fakat benim bildiğim demirbaşların hor kullanım kötü kullanım harici arızalarının ev sahibine ait olduğu. ben yine ev sahibi daha az ödesin diye düşünerek tamiri var mı dedim 350 tl ye tamir ederiz dediler fiş kesip ödeme tutarı ve zamanla oluşan arıza yazdılar. bu noktada bu tutarı benim kiradan düşmem beni haksız duruma düşürüz mü? bulunduğum bölgede kiralar 2 kat arttı. ev sahibinin eline beni evden çıkarmak üzere bir koz geçer mi? sözleşmemin benim aleyhime yaratacağı bir durum var mı?