Sayın meslektaşlarım, vekili bulunduğum bir ağır ceza dosyasında tutukluluğun gözden geçirilmesine Sulh Ceza Hakimliği CMK ataması yapmıştır. Gözden geçirme neticesinde tahliyesine karar verilen müvekkilimin tahliye edildiğini müvekkilin ailesinden öğrendim ve bu durum mesleki itibarımı oldukça zedeledi. Bu durum karşısında İstanbul Barosunu arayarak Avukat Hakları Merkezi'ne durumu izah ettim. Kendilerinden bu konuda destek beklerken aldığım cevap "Avukat Bey aynı durumu yaşayan bir çok meslektaşımız var. Avukat meslektaşlarımız Gözden Geçirme sırasında mahkeme salonunda hazır bulunmasına rağmen CMK ataması yapıldığı dahi oluyor. Bu konuda bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bunu yapan hakimleri eklediğimiz bir listemiz var. Avukatlığa geçmeleri durumunda işlerini zorlaştırıyoruz." oldu. Aynı durumu yaşayan meslektaşlarım bu konuda nasıl bir yöntem izlediler. HSK'ya şikayet dilekçesi göndermeyi düşünüyorum. Ancak bildiğiniz gibi şikayetimizin haklı bulunmaması durumunda yaptırımlar söz konusu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.