Merhabalar, ben kurumsal tse belgeli bir expertiz firmasinin bayisine aracimi expertiz yaptirdim ve bunun karsiliinda bana 10 sayfalik bir rapor verdiler. Raporun hic bir sayfasinda imza yok, her sayfsinda barkod var(karekod). Karekodu okuttugumda sistemsel arizadan dolayi raporuma sistem uzerinden ulasamiyorum. Bunu kasitli olarak sorumluluktan kactiklari icin yaptiklarini dusunuyorum. Yasal olarak nasil bir yolla bu belgenin kaseli ve imzali halini isteyebilirim?

6502 sayili tkhk 13. Maddesindeki ayipli hizmete girer mi sizce.
" MADDE 13- (1) Ayıplı hizmet, sözleşmede belirlenen süre içinde başlamaması veya taraflarca kararlaştırılmış olan ve objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan hizmettir.
(2) Hizmet sağlayıcısı tarafından bildirilen, internet portalında veya reklam ve
ilanlarında yer alan özellikleri taşımayan ya da yararlanma amacı bakımından değerini veya
tüketicinin ondan makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler ayıplıdır. "
Maddesine dayanarak expertiz raporunun imzasiz olmasi, barkodla da dogrulanamamasi, benim bu raporu ileride dogabilecek uyusmazliklarda kullanmak icin yaptirdigim, ama imzasiz oldugu icin hukuken itibar edilemeyebilecegi nedeniyle ayipli hizmete girer mi sizce? Hakem heyetine bu dayanakla basvurup islak imzali exp. Raporunu isteyebilir miyim?