Merhabalar Arkadaşlar,

2010 yılında denizbank'ın bir şubesinden tam olarak tanımadığım bir aracı kişi yardımıyla kredi çektim eğitim kursu için. Kredi çektikten sonra kendisi bu işe aracı olduğu için benden %10 komisyon talep etmişti ve mecburen verdim. Aracı kişiye sadece TC Kimlik numaramı vermiştim ve daha sonra banka da işlemlerimi normal bir şekilde yapmıştım. (yani kredi formlarının imzalanması, vs.) Çektiğim kredi belli bir süre ödendikten sonra varlık şirketine düştü ve sonra yapılandırarak ödedim. Fakat benim evrakta sahtecilik üzerine bir bilgim bulunmuyor.

2016 yılında polis memurunun araması sonucunda "şüpheli" olarak evrakta sahtecilik suçu üzerine ifadem istendi ve yukarıdaki gibi ifademi verdim. Geçtiğimiz günlerde tekrardan bir polis memuru telefon ile aradı ve 15 yıl önce oturduğum eve sanırım dava tarihi ile ilgili bir evrak gelmiş. Sanırım diyorum çünkü polis memuru da evrakta sahtecilik ile ilgili mayıs ayında dava ile ilgili diye bir tabir kullandı. Şuan bulunduğum adresi verdim ve evrak ne zaman ulaşır bilmiyorum.

Açıkçası bu zamana kadar da hiç bir olaya dahil olmayan biri olduğum için günlerdir bir stres ile boğuşuyorum. Avukat birkaç tanıdığımızı da bu durumdan haber ettik fakat ne onların sisteminde ne uyap vatandaş portalında ne de e-devlet üzerinde dava ile ilgili bir şey görünmüyor.

Ben bilmeden bir suça karıştım sanırım. Ne yapacağımı da tam olarak bilmiyorum. Öneri verebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,