Merhabalar, bilindik bir site üzerinden 150 tl lik bir alışveriş yaptım, ürün kargoya verildi satıcı beni aradı yanlış ürün gönderdiğini ürünü teslim almadan iade etmemi istedi. bende şüphelendim siteyi kontrol ettim 150tl ye almış olduğum ürün 900Tl olmuş, kargo geldi. kargoyu teslim aldım açtım benim istediğim ürün değil farklı bir ürün yollanmış, sitenin iade kısmındaki açıklamaya "istediğim marka ürün değil şu marka ürün gelmiş satıcı ile görüşüldü iade edilmesi istendiği için iade ediliyor" yazarak ürünü kargo ile geri gönderdim, bu süre zarfında satıcıyla görüştüğümde ürün değişimi istedim, ürünün elinde olmadığını söyledi, ancak siteye baktığmıda 900 tl den istediğim ürünün satışına devam ettiğini gördüm. bu durumu tüketci hakem heyetine verdim, tüketici hakem heyetine savunma veren satıcı, ürünü aldı cayma hakkını kullanarak ürünü geri iade etti parası ödendi demiş bu cevaba karşılıkta hakem heyeti benim talebimi red etmiş, ancak benim iadem cayma hakkımı kullanarak iade etmek değildi, satıcının bilerek ve kasıtlı olarak ürünü yanlış göndermesi ve yüksek fiyattan ürünü tekrar almamı sağlamaktı.
şimdi ben bu karara itiraz edip dava açsam davayı kazanabilir miyim? yoksa mahkemede beni haksız bulur, yorumlarınızı bekliyorum.