Merhaba,

4 yıldan fazladır çalıştığım yerden haklı fesih ile ayrılmak istiyorum. Şu şartlar haklı fesih için yeterli midir? (Herhangi bir iş sözleşmemiz bulunmuyor)

1- Kısa çalışma döneminde ayda 3-4 gün sigorta yapıldı. Ancak evden tam zamanlı çalıştık. İşkurdan yatan ücret tamamlanarak maaş yatırıldı. (Genel müdürün hesabından bizim banka hesabımıza)
2 - Normal zamanda da sigorta asgari ücretin biraz üzerinde yatıyordu elden kalanını alıyorduk. Son zamanlarda ise ek olan ücret banka hesabıma ayrıca yatırılıyor. Yani kanıtlanabilir.
3 - Çalışırken ticket alıyorduk ancak kısa çalışmadan itibaren yemek ücreti veya evde çalıştığımız için hiçbir ek ücret verilmedi. Daha önce verilen yemek ücretinin verilmemesi bir haklı fesih nedeni olabilir mi? (Herhangi bir sözleşmemiz yok ancak daha önce verilen bir yemek desteği verilmiyor)
4 - Sürekliliği olmasa da hafta sonu ya da akşamları evden çalışıyorum. (Sosyal medya işi yapıyorum) Ayrıca şirketin değil kendi bilgisayarımı kullanıyorum. (Şirket bilgisayarı başka birine lazım diye aldılar benden)

Tüm bu nedenlerden dolayı noterden haklı fesih bildirimi yollasam iş akdim o gün feshedilir mi? Feshedilmesi için ne yapmalıyım çünkü çalışmaya devam etmek istemiyorum.

Son olarak avukata ihtiyacım var mı?