Merhaba herkese,

Ust katimdaki kiraci tatile giderken suyun vanasini kapatmadigi icin mutfak muslugunun altindaki valf borusu patliyor ve 7 saat aktif su sizintisi oluyor apartmanda. 7 saat sonrasinda sizinti farkedilir edilmez ana vanadan su kapatildi ama sahsin gelmesi de 5 saat aldi ve toplamda 12 saat su sizintisina maruz kaldi benim evim, benim altim ve yan komsum ve onun da altindaki. Ust katin daire sahibine hasari karsilamasini soyledigimde ise, boru patlamasinin apartmana gelen yuksek su basincindan oldugunu iddia etti. Tesisatcida bunu teyit etti fakat biz o su basmasina kadar apartamana yuksek su basinci geldigini bilmiyorduk. Olay olduktan sonra ust komsuya tamirata gelen tesisatcilar bunu soyledi. Ust katin ev sahibi simdi bu benim sorunum degil, apartmandan kaynakli diyip hasarimi karsilamiyor ve tesissatci cagirip hasar tespit yaptirdigimda 10000 Tl gibi bir masraf yazdi.
Bizim tum apartman olarak iddiamiz ise, bizler de basincin yuksek oldugunu bilmiyorduk. Ust katin rutin borularini zaten yenilemesi gerekirdi ki bunu 12 senedir yapmiyormus.
Ust katin ev sahibi beni arayip, babasinin savci oldugunu ve dava acarsam kesin kaybedecegimi de soyleyerek beni tehdit etti. Ve gercekten babasi savci imis. Evimdeki masraf cok fazla. Nasil bir yol izlemem gerekiyor. Davada su basmasindan once hic kimsenin haberi olmayan apartmana gelen su basincini bahane edip havayi kazanabilir mi? Zaten babam savci diyip tehdit etmesi de cok ilginc. Ayrica bu konuda da yorumlarinizi paylasirsaniz sevinirim

Tesekkurler