Öncelikle cevap veren vermeyen herkese şimdiden teşekkür ederim.Ben geçen sene 3.ayda şikayet var.com üzerinden bir bayanın yapmış olduğu şikayete cevaben ;
Sen hasta ruhlu değilsen bende bir şey bilmiyorum. Her iki uçuşta'da pilotlarla ilgili şikayette bulunmuşsun. 8000 yükseklikteyken daha yükseğe çıkmış diğer pilotta aniden inmiş. Ne hassasmışsın ya. Ayrıca 8000 ne metre mi? Feet mi? Elindeki altimetre'nin fiyatı nedir çok merak ettim. Bir de agl olarak mı msl olarak mı ifade ediyorsun bu 8000 rakamını. Bence sen host arkadaşa aşık olmuşsun tipin kayık tabi sana bakmadı diye adama yok öndeki kadına yaranmaya çalıştı diye iftira atmışsın. Artık ne kadar ezik suratın varsa öndeki kadının güzelliğini de kıskanmışsın. Beyninin uzun süre oksijensiz kaldığı doğru ama bu olay havada değil daha önceden karada olmuş. Acil psikoloğa görün. Ayrıca Sunexpress'i de senin gibi bir yaratıkla uğraşmak zorunda kaldıkları için sabırlarından ötürü tebrik ederim.
şeklinde bir yorum yaptım.Bayanın benden şikayetçi olduğunu öğrendim.Bu yazmış olduğum kelimeler hakaret suçuna girer mi?
Mesela bayana hasta ruhlu demem tdk sözlüğüne göre ruh hastası demek mecazi anlamda Zaman zaman saldırgan davranışlar gösterebilen kimse.
Yaratık anlamı tdk sözlüğüne göre Yaratılmış canlı varlık anlamına gelmektedir.Bu kelimeler hakaret olarak değerlendirilebilinir mi ?

Ayrıca şikayette bulunan bayan iddia'ya göre maske yüzünden host ile girmiş olduğu tartışmada kendi önünde oturan bayanı tavlamak için tartışmaya girdiğini yazmıştı.Bende sürekli olarak bu şekilde host'a iftira etmesi nedeni ile Bence sen host arkadaşa aşık olmuşsun tipin kayık tabi sana bakmadı diye adama yok öndeki kadına yaranmaya çalıştı diye iftira atmışsın. Artık ne kadar ezik suratın varsa öndeki kadının güzelliğini de kıskanmışsın. şeklinde mizahi tarzda bir cevap yazdım.Tabi bu mizah bana göre ama burada kadına tipin kayık demem yada ezik surat demem hakaret sayılır mı?

Beni polis aradı ve ifade vermem gerektiğini söyledi. İfade mi nasıl vermem gerekiyor ? İfade nasıl alınıyor onu da bilmiyorum.Neler söyleyeceğimi bir kağıda yazıp polise bunları okusam yazar mı ?İfade alınırken hiçbir yerden okumadan sözlü bir beyan mı vermem gerekiyor.?

Yardımcı olursanız sevinirim.