Merhabalar,

Ağustos ayında sahibinden.com emlakçı ilanı üzerinden devren satılık bir işyerini devren satılık olarak aldık ve aramızda basit olarak işyerini devrettim seklinde bir A4 kağıdı üzerinde sözleşme imzaladık. İşyerinin mal sahibi ile de kafe lokanta olarak kira sözleşmesi imzaladık. Ardından bir iki ay kafeyi faal duruma getirmek için uğraştık ve vergi dairesi işlerini hallettikten sonra bana kiralanan ve devren satılık verilen yerin tapuda mesken olduğunu öğrendik bakanlık ve Kadıköy belediyesine göre yüzde yüz muvafakatname olmadan işyeri açılamadığını söylediler. Bununla ilgili yazışmalarım mevcut. Ardından bende apartman yönetimi ile konuştuğumda bir mal sahibinin artık oranın kafe olarak işletilmesini istemediğini dile getirdi. Ne olursa olsun muvafakatname için imza vermeyeceğini ifade ettiler. Hatta bana devren satan kişinde ismine özel verdiklerini söylediler ve onunda burayı devredemeyeceğini söylediler. Yani eski apartman yönetimi defterinde bana devreden kişiye özel isim bulunmakta. Uzun konuşmalar vs ardına bir yol alamadık ardından konuyu belki arabuluculuk ile çözeriz dedik ama mal sahibi o görüşmeye gelmedi.

Devreden kişiye ve mal sahibine ödemelerim ve emlakçı komisyonu ödemem mevcut. Hepsini EFT ile yaptım ve açıklamaları ilgili konulara göre.

Ayrıca dükkan olarak çalışabilir yer haline getirmek için harcadığım masraflar var bunların faturaları da bulunuyor. Elimde bu paraları ödediğime dair bütün belgeler var ve bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Artık hukuk mücadelesi başlatmak istiyorum ama çoğu avukat bu konuda ne yapacağını bilmiyor ve arada kalmış durumdayım.