herş şeyden önce daha önceki bilgileriniz için teşekür ederim 2020 yılında boşanma davamız red oldu. eşime 2020 yılında açmış olduğum davada davacı ( kadın ) ben davalı idi 2020 mahkeme devam ederken girmiş olduğum bir kavga yüzünden suçlardan dolayı 3 ay cezaevinde kaldım. Ben cezaevindeyken eşim Bir akadaşının mağzasından yaklaşık 60.000 tl üzerinde ev eşyası almış ve ikinçi elçilere satmış ve 36 ay senet yapmış eşimle şuan ayrı yaşıyoruz. almış olduğum senetli eşyanın 11 ayını ödemiş daha sonra ödeyememiş. eşim eşyayı aldığımda ben cezaevindeydim ve benim yerine kefil olarak imza atmış. 3 gün önce istanbuldan geldiler firma bana senetleri göstererek kefilliğiniz var borcu eşiniz ödemiyor dedi benim senetle ilgim olmadığından gelen avukatlara senetlerin yapıldığı tarihte cezaevinde olduğumu ve nasıl imza atacağımı söyledim. ve avukat bana bu kefilliği kabul etmezseniz eşinize dolandırıcılık ve sahte belgeden dolayı işlem yapılacağını söylediler ve kesin net bir şekilde ceza evine gireceğini söylediler
sorum
1 eşimle boşanmak istiyorum bu imza benim değil dersem ceza evine girermi.

2 bu zaman içerisinde eşimle hiç görüşmedim bu imza olayı boşanmamıza engel olur mu.

3 birde firmanın avukatı bu belgeleri mahkemeye sunacağını söylüyor ve bana 10 gün bir süre tanıdı ( gerekçe ise imzanın atıldığı tarihte benim ceza evinde olduğumu ve cezaevindeki bir kişi borclanamıyacağı ) eşime hem nitelikli dolandırıcılıktan ve resmi evrakta sahtecilikten ayrı ayrı dava açacağını ve 5-10 yıl hapis yatacağını söylüyorlar bu bilgler hakkında bilgi verirseniz sevinirim
NOT : Eşyayı almış olduğu firma sahibi covid-19 sebebiyle vefat etmiş avukat söylediği eşyalar satıldıktan sonra senetler ana firmaya gidiyormuş biz ankaradayız ama icra istanbuldan açılmış eşim 11 adet senet ödediğinden benim hiç bir şekilde bilgim olmadı taki icra açılıp 3 gün önce istanbuldan gelen avukatlar ve kişisel mallarım üzerine içra takibi konulana kadar
şimdiden vereceğiz bilgiler için teşekkür ederim saygılarımla