Değerli büyüklerim. Hırsızlık şüphesi diye bir form açmıştım. Bunu farklı bir durum diye açtım bilginize.Aileyle husumetim yaşadığım yer ve sülale içinde bilinmektedir. Eşlerden biri paramı çaldı deyip diğeride 1,5 senedir hiç bir görüşmemiz olmamasına rağmen benden vergileri aldı fakat yatırmamış benim bu borçlardan haberim yok diyor,ayrıca watsaptan yolladığım faturaları girmeyip beni zarara uğrattı deyip savcılığa vermiş. savcılıkta uzlaşma istedi ben ve patronum kabul etmedik ve iddianame düzenledi dava açtı.dava 18 kasım 2021 tarihinde.sundukları deliller muhasebeci olarak şahsa hangi gün kaç para vergi yatıracağına dair verilen üzerinde bilgi makbuzu yazan kağıtları delil sunmuştur ve babası eşi ve amcasının oğlunu şahit göstermiş amcasının oğluna yeni sigorta yapmıştır.

benim savcılığa sunduğum deliller.
1- maliye bakanlığından gelen yazıda şahsın kendine ait e devletinde, internet bankacılığı, interaktif vergi dairesi ve vergi dairenin e tebligat bilgilendirme servisi vardır.yani mükellef vergi borcunu her türlü bilir.
2-şahıs 2019 da vergi barışına girmiş ve yarıda kesmiştir.
3-işletme sahibi eşi kadın 3,5 senelik mükellef olmasına rağmen aynı zamanda belediye personeliydi. esnaflığının 2 yılı belediye personeli olarak geçmiş sonra işten atılmıştır.işletmeye kocası bu 3,5 sene zarfında bakmış kadının işletmeyle resmiyet disında alakası yoktur.bunuda şahitler ile ispatlamaktayım.
4- banka vs üzerinden tarafıma yollanmış herhan gibir para yoktur sadece eşi babası ve amcasının oğlu yani 1 nc derece yakınları şahit gösterilmiştir.
5- vergi dairesine şikayet ettim vergi dairesi faturasız malları vs tespit etti.
6- 17/07/2020 tarihinde sözleşmemizi iptal ettikten sonra bile bağkur ve vergi borçlarını ödemedi. biz muhasebesini tutaraken girmişti bizden sonrada 7256 sayılı vergi barına girmiş.
7- vergi dairesi borçlarının 9 bin tl bu borcun bir kısmı mtv ve trafik cezası bu borçların muhasebeciyle ne alakası var.
8- patronunu tanımam onunla para ilişkimiz yok demelerine rağmen bütün ifitirayı bana atmalarına rağmen savcı patronumuda sanık olarak gösterip dava açmıştır.

şimdi avukatımın dediğine göre buradan kesin beraat alırsın ama ben daha öndece buraya yazıp sizlerin bilgisine başvurdum. şimdide sizin bilgilerinize baş vuruyorum ne yapmam lazım.

bilgi verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim