Merhabalar, yaklaşık 5 bucuk yıl önce bir blog sitesi açmıştım. siteyele çok ilgilenemiyordum ancak 2 kere bot yazılımı kiralayıp benzer sitelerden bot aracılığıyla içerik çektirdim. bazı kelimeleri özgünleştirerek. siteden hiçbir kazanç sağlamadım ve sitenin günlük hit sayısı 10 15 idi. geçen hafta siteyi devrettim. bu sabah karakoldan arandım. 1 ay önce içeriği çekilen bir site şikayette bulunmuş ve ifade vermem gerekiyormuş.

değerli hukukçu üstadlara sormak istediğim soru şudur;

biraz araştırdığımda bu konularda uyar-kaldır sistemi oldugunu öğrendim. ancak içerikle ilgili içerik sahibinden herhangi bir uyarı almadım kaldırılması yönünde. zaten böyle bir uyarı alsam veya bu kadar büyüyeceğini bilsem siteyi komple de kapatabilirdim çünkü dediğim gibi siteden hiçbir gelirim olmadı ve içerikler botla eklendi. yarın sabah ifadeye gideceğim. bugun karşı tarafa bir ticket attım telefonumu bırakıp. bana döndüler ve 10 bin liraya anlaşırız dediler. hiçbir uyarıda bulunma zorunlulukları olmadığını söylediler. site devrettiğim günden beri kapalı. şu anda da kapalı, zaten bende değil. ancak şikayet olduğu dönemde site benim üzerimdeydi.

ifadede ve daha sonrasında nasıl bir yol izlemeliyim?
iş davaya dönüşmeden takipsizlik alabilir miyim?
kamuda çalışıyorum çıkacak ceza memuriyeti etkiler mi?
ve en fazla ne cezası alırım?

şimdiden teşekkür ediyorum.