Iyigunler bu sene haziran ayında bankadan daire satın aldım. Sitede su an görev yapan yönetim gorevi devraldiginda eski yönetimden kalan borç olduğunu biliyordum Satın alma sürecinde yönetim ile de görüştüm benim dairenin aidat vs hiçbir borcu olmadığını, olsa bile zaten siz değil eski sahibi mesul olur dediler. Buraya kadar sorun yok fakat 2 gün önce ek avans talebi için karar çıkartmışlar. Bu ek avans talebinin büyük kısmı eski yönetimin borçları ve 2018 yılında yapılan masraf ve giderler için kalan borçlara ait. Ayrıca 2019 yılında bunun için ek avans toplama kararı alınmış fakat çoğunluk ödememiş istenilen miktarın dörtte biri kadarı toplanabilmis. Su an bu borcun kalan kısmı için ek avans istiyorlar. Ayrıca yeni yapılacak masraflar var. Yeni yapılacaklar için sorun yok. Fakat eskiden bu avansi ödeyen ödemeyen farketmeksizin herkese eşit bölünmüş(2018 yılında ki bakım masrafları icin). Kafama takılan sorular
1. Eski borc için istenen kısma itiraz etme ve odememe hakkımız var mıdır?
2. Bu borçlar şayet aidat odemeyenlerden kaynaklı ise bu şekilde ek avans talep edilmesi yasal mıdır? Değil ise nasıl bir yol izlenmeli?
3. O dönem bütün aidatlar düzenli toplandığını varsayarsak, yine aynı dönemde ek avans ödemeleri yetersiz kalmasından dolayı şimdi istenen ucret için ödeme zorunluluğumuz var mıdır?

Mevzuatı ve yazıları biraz incelediğimde beni değil eski sahibi olan bankayı ilgilendirdiği kanısına vardım. Ama doğrusu yanlışı nedir acaba yardımcı olabilir misiniz?