Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum, ağabeyim annem üzerine olan kendi aracını başkasına piyasa değerlerinde bir fiyata satıyor alıcı aracı 30,40 km sonra motor arızası yaptığını bildiriyor arabayı geri iade etmek istediklerini söylüyorlar derken aralarında anlaşmazlık çıkıyor ve karşı taraf bilir kişi raporu vs icra derken davalıl olduk icraya itiraz edildi 20 bin tl civarı bir motor arızası yapmış araç ağabeyim araç hararet yaptığında aracı sürmeselerdi motor kapağı yanmayacaktı diyor, kullanıcının buradaki kabahati nedir ? Araç bizdeyken böyle bir sorun bilinmiyordu araçtanda çok anlayan insanlar değiliz bugün uzlaşma yazısı geldi karşı tarafın avukatıyla görüştüm biraz elinizi taşın altına koyun orta yolu bulalım dedim fakat onlar masraf avukatlık ücreti yok o bu diyorlar, alıcı şu konuda haklı evet araba alıyorsunuz ve araç 40 km sonra bozuluyor, fakat şurda sorumlu değil mi farzedelim ki arac hararet yaptı yola devam etti gitti motor yandı hiç mi suçu yok ? Arabanın hararet göstergesi yükseldiğinde dursa belki 20 bin değil 10 bin masraf olacaktı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum