+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Gülermisiniz, ağlarmısınız

Gülermisiniz, ağlarmısınız Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Sakarya
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Gülermisiniz, ağlarmısınız

Vallahi arkadaşlar, gülermisiniz ağlarmısınız bilmiyorum, ama hukukla ilgili bir foruma cuk oturacak bir Türkiye manzarası bu. Bir forumda buldum sizinde okumanızı istedim. Buyurun okuyun:

Geçmişten bir olay: 'Bir cinayet vakasi':; Ünlü zatin oglu kirmizi isikta durmadan geçiyor, pesine takilan ekipten kurtulmak için hizlanirken ilerde ünlü bir sanatçiya çarpiyor... Agir yarali olarak
    hastaneye kaldirilan sanatçi 6 gün sonra ölüyor.Karakola götürülen delikanliya polislerin ehliyet sormamasi sanatçinin esinin dikkatini çekiyor.Polislere hatirlattiginda:
    - "Siz ukalalik etmeyin biz ne yapacagimizi biliriz" gibi bir cevap aliyor.
    Kazadan sonra belediye arazözleri kazanin oldugu mahale gelip caddeyi bastan asagi yikiyor ve 35 metrelik fren izini tamamen siliyorlar. Delikanliya kazadan sonra, üç ay önce verilmis gibi ehliyet düzenleniyor. Sanatçinin kocasi hakime çocugun ehliyeti olmadigini, düzmece ehliyet verildigini söylediginde adam: Ne siz koskoca belediye baskanini sahtecilikle mi suçluyorsunuz, diye azar isitiyor...Olayi gören taniklarin hepsi tehdit edilip korkutuluyor. Sanatçinin kocasi aile meclisini topluyor. Bakiyorlar ki polis, adalet, belediye hep birlikte olmus,üzerlerine geliyor. Mecburen olayin pesini birakiyorlar. Sonuçta mahkeme trafik canavari genci 3 ay hapse mahkum ediyor. da 1998'in fiyatiyla 540 bin lira cezaya çevriliyor. Sen sag, ben selamet; güzide sanatçi Sevim Tanürek gitti gider...
    Bu olayi Sevim Tanürek'in esi, Emin Çölasan'a yukaridaki satirlarla anlatmis Sözü geçen katil delikanli Istanbul'un o zamanki belediye baskani Recep Tayyip Erdogan'in oglu...
    Ve son olarak: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ses sanatçısı Sevim Tanürek'e otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan oğlu Ahmet Burak Erdoğan için 'tamamen kusursuz' raporu vererek beraatini sağlayan Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesi Başkanı Eyüp Çakmak, Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne (TDİ) Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.(21.10.2004)

Alıntıdır.

Hukuki NET Güncel Haber

Gülermisiniz, ağlarmısınız konulu yargıtay kararı ara
    Gülermisiniz, ağlarmısınız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Gülcek durum yok aksine sinir bozucu durum var.
    Bunlar Bu nüfusta bir ülkede gizli kalınıyor.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ses sanatçısı Sevim Tanürek'e otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan oğlu Ahmet Burak Erdoğan için "tamamen kusursuz" raporu vererek beraatini sağlayan Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesi Başkanı Eyüp Çakmak, Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne (TDİ) Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Dava konusu kaza 11 Mayıs 1998 günü Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi'nde, saat 11.45 sıralarında meydana geldi. Yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan Sevim Tanürek'e, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bilgi Üniversitesi'nde okuyan 19 yaşındaki oğlu Ahmet Burak Erdoğan, otomobiliyle çarptı. Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırılan Tanürek, Alman Hastanesi'nde ameliyat edildi fakat bir süre sonra yaşamını yitirdi. Sevim Tanürek, hastanede yaşam mücadelesi verirken olay sırasında annesi Emine Erdoğan'a ait 34 ABR 93 plakalı Opel otomobili kullandığı ortaya çıkan Erdoğan saat 18.00'de Şişli Adliyesi'ne gizlice getirilip, Nöbetçi Savcı Turgay Babacan tarafından sorgulandı. Savcı, Erdoğan'n polis ifadesini yeterli görüp, tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Erdoğan hakkında "Dikkatsizlik ve Tedbirsizlik ile Hayati Tehlike Teşkil Edecek Derecede Yaralamaya Sebebiyet Vermek" suçundan Asliye Ceza Mahkemesi'nde TCK 459/2 maddesi uyarınca 3 aydan 20 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Erdoğan'ın, trafik raporunda "dalgın olarak araç kullandığı için tali kusurlu" olduğu, Tanürek'in, duran taşıtların önünden yola çıktığı için hatalı olduğu ifade edildi. Erdoğan'ın kusur oranı, 3/8 olarak belirlendi. Tanürek'in hastanede vefatı üzerine oğul Erdoğan hakkında ek iddianame düzenlendi ve istenen ceza 2 yıldan 5 yıla kadar hapis olarak yükseltildi. Müdahil Tanürek ailesi, sanık Erdoğan'ın ehliyetsiz olduğunu, mahkemeye sunulan ehliyetin "geriye dönük" düzenlendiğini iddia etti. Duruşmalara gitmeyen Erdoğan'ın avukatı Kadir Kartal, müvekkilinin İngiltere'de dil öğrenimi gördüğünü söyledi. Tanürek'in ailesi, yargılama sürecinde hastane masrafı ve mezar ihtiyacının, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan tarafından karşılandığı gerekçesiyle şikayetlerini geri aldılar.

Mahkeme, Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesi'nden kazayla ilgili rapor istedi. Başında Makina Mühendisi Eyüp Çakmak'ın bulunduğu daire 4 Ocak 2000 tarihinde sanık Ahmet Burak Erdoğan için "tamamen kusursuz" raporu düzenledi ve 8/8 kusurun, ölen yaya Sevim Tanürek'te olduğunu bildirdi. Mahkeme, bu rapor doğrultusunda 2 Haziran 2000 tarihli duruşmada oğul Erdoğan'ın beraatine karar verdi. Gerekçede, suçun manevi unsurunun oluşmadığı öne sürüldü.

Oğul Ahmet Burak Erdoğan için "tamamen kusursuz" raporu düzenleyen Adli Tıp uzmanı Eyüp Çakmak, kısa süre önce bu görevinden istifa etti ve kadrosu Adalet Bakanlığı'ndan alınarak, Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı TDİ'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Adli Tıp'çı Çakmak, TDİ Genel Müdürü Burhan Külünk'ün yardımcısı oldu.

Ahmet Burak Erdoğan, Tanürek'e çarparak ölümüne sebep olduğu zaman İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencisiydi. Olayın hemen ardından İngiltere'ye dil okuluna giden Erdoğan, Londra'da ekonomi okudu. Erdoğan, Ülker ürünlerinin Anadolu yakasındaki dağıtımcılığını yapıyor.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

İşin iligninç tarafı bana göre:
    Sanatçıların bacaklarını görünmesini ya da sevgilisini günlerce manşete taşıyan medya, Sevim Tanürek'in ölümü konusunda tamamen sessiz kalmıştır.
    Acaba?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Ragıp Bey ülkenimizin yerel tv. programlarıda devletin yönlendirmesiyle olmuyormu? gündem değiştirme yapıyorlar. Böyle bir olayı ben ilk defa burda öğreniyorum ,basında yankı yapmadığı için, basında devletin elinde yani....

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ragıp abi soruda soru olsa gam yemeyeceğim amma ,,,,
    Sen sormuşsun...
    Medyaya göre bacak ve göğüs çok önemli.... Cinayetler sıradan. Trafik kazaları normal olmazsa merak olur artık haber yapılır...
    Kaldıki kazayı yapan kişi ehliyetsiz bir dangalak olduğundan bu dangalağın babasıda o ara İstanbul un Rantını toplama peşinde din bezirganlığı yaptığından haber değeri düşük oluyor. Çünkü İstanbıl şehremini haraç kestiği gibi tehtit de iyi ediyor... Yangına gidemeyen itfaiye son sürat olay yerine gelip yıkıyor neden belki oğlu kaza yaptı diye kelle kesen körhasan şehremini teftişe gelir ne bu yolların hali der değil mi?
    Bizim magazin medyamızla genel medyamız zaten Savim TANDÜREK in kim olduğunu bilmez..... Sansasyonu yoktu bacak göğüs kalça vede ıvır zıvır göstermeyen sanatçı gibi sanatçıydı... Emin çölaşan olmasaydı haber bile olmazdı...
    Bu kadar açıklama yetermi daha geniş geniş yazayım mı bildiklerini....

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Gülermisiniz, ağlarmısınız

bu kadar okumus ınsansınız ben henuz 20(yırmı) yasındayım yalan oldugunu sız anlamadınızmı yahu
    1. yalan 1988 yılınta tayyıp erdogan buyuk sehır baskanı değıldı 1997 Aralık ayında baskanlıgından oldu sıırtte halka seslenısınde bır sıır okudugu ıcın
    2.yaln 1998 yılında burak erdogan bilent unıversıtesınde ogrenım goruyordu ankarada ve sanatcımız ıstanbul sıslıde bır kazada öldüüü

Lütfen (one minute) düşününn ben boyle yalanları cok gordum cok duydum hatta bır keresınde

R.Tayyıp Erdogan Amerıka'dan donerken ucakta Ankara'yı aramıs demıs kı ımama soyleyın camıde ben gelmeden cuma namazını kıldırmayın kanal D haberde tam 3 gun bu haberı ızledım lutfen boyle bır seyın mumkun olabılcegını savunan bır ınsan var mı
    Ben Tayyıp Rrdogan'dakı Abdullah Gul'dekı sabrı olagan ustu buluyorum bu kadar yalanla cırkflıkle nasıl ugrasıp sabredıyorlar anlamıs degılım

Alayına ınadına akp ınadına erdogan ınadına gül
    Tamam cok ıyı degıller ama onlardan ıyısı suan yokkkkk

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Re: Gülermisiniz, ağlarmısınız

Alıntı asumanselin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Ragıp Bey ülkenimizin yerel tv. programlarıda devletin yönlendirmesiyle olmuyormu? gündem değiştirme yapıyorlar. Böyle bir olayı ben ilk defa burda öğreniyorum ,basında yankı yapmadığı için, basında devletin elinde yani....
    Basın devletın elinde oylemı vaybeee bukadar sıyaset yapıp konusuyorsun oraya buraya laf atıyorsunuz nasıl haber nasıl medya takıbınız var anlamıyorum herhalde tam 2 hafta suren Aydın Dogan Tayyıp Erdogan kavgası takıp etmedınız sız dogan yayın grubunuda bılmezsınız dogan yayın grubu bır medya grubudur bu gruba sahıp medya orgutlerı

Gazeteler
    Hürriyet
    TME Gazeteleri (Iz Ruk v Ruki, Expressz, Oglasnik)
    Referans
    Hürriyet Daily News
    Milliyet
    Radikal
    Vatan

TV kanalları
    Kanal D
    Star TV
    TNT
    CNN Turk
    D-Smart ((icerisindeki yuzlerce kanal))

Haber Ajansı
    DHA dogan haber ajansı

Bu saydıgıklarım tamamenn Tayyıp Erdogan ve AKP hatta suankı hukumet karsıtı kurumlardır bu haber asıl olsaydı kı degıl mutlaka ve mutlaka haberlere cıkardı

Lutfen bılmeden konusmayalımm

Nerede
    Rize
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gülüyoruz evet, ağlanacak halimize gülüyouz.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı asumanselin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Katılmamak elde değil!

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

trafik kazası hapis site:www.hukuki.net

eyüp çakmak

eyup gul adlitip

avukat kadir kartal

av. kadir kartal

http:www.hukuki.netshowthread.php15160-Gulermisiniz-aglarmisiniz

https:www.hukuki.netshowthread.php15160-Gulermisiniz-aglarmisiniz

Forum