Babam vefat etmeden önce bir vasiyetname bırakmış. Davanın durumuna internetten baktığımda Vasiyetnamenin Tenfizi davasında Tansip Zaptı Hazırlandı yazıyor. Ayrıca duruşma tarihi'ne tıklayınca "Ön inceleme: Günü verildi" yazıyor.

Babam, kız kardeşimin ev kredisini kendi bankası daha uygun faizle kredi verdiği için kız kardeşimin yerine kredi çekti. Taksitleri kız kardeşim ödeyeceği için de bir vasiyetname ile 1 evi kız kardeşime vasiyet etti.

Fakat yazdırdığı vasiyetnamenin son cümlesindeki sıkıntılı bir kelime sebebiyle 3 evinden bir tanesini değil de hepsini vasiyet etmiş gibi oldu.

Kız kardeşim vasiyetnane ile ilgili dava açtı ve hem ben hem de annem bu davayı kabul ettik.

Ben durumu mahkeme sırasında öğrendim ve üç evin de kardeşime vasiyet edilmesini onayladım. Fakat aradan zaman geçince onayladığıma pişman oldum.

Mahkemenin bu aşamasında kararımı değiştirebilir miyim?

İkinci bir sorum Dün gece aldığım haberle Corona temaslı olduğumu öğrendim. Ön inceleme duruşması 2 ay sonra ve eper ben vefat edersem kızım adına mirastaki payım istenebilir mi? İstenebilirse kim isteyebilir? Vasiyetname gibi bir şey yazmam gerekir mi?