Öncelikle merhabalar. Lütfen okuyun yardıma ihtiyacım var çünkü.. Bundan 10 ay kadar önce bir ilişkim oldu evlilik düşünüyorduk. Lakin şahsın psikolojisinin bozuk olduğunu arkadaşlığımız süresince gördüm. Ve ayrılma kararı aldım. Ocakta ayrılmak istediğimi söyledim ve çirkinleşmeye başladı. Üzerime saldırdı darp etti(vücudumdaki morlukların resmi var) erkek olduğum için karakola gidersen kadından mı dayak yedin dalga geçerler vs diyerek beni manipule etti. Tek isteğim ayrılmaktı. Ayrılmakta ısrarcı olunca bu seferde bana tecavüz ettin gibi suçlamalarda bulunurum vs gibi tehditler etti. Elimi kolumu bağlamıştı resmen. Bu kadar alçalacağını düşünmediğimden tehditlede bir ilişki yürümeyeceğinden ne olursa olsun ayrılıyorum diyerek telefon numaramı vs değiştirip uzaklaştım. Tarafıma şubat ayında mail attı. Otobüs kartım vs sende kalmış kötü ayrıldık biliyorum ama en azından kartlarımı ve eşyalarımı bana getir yaptıklarım için çok özür dilerim yoluma bakmak istiyorum gibisinden bir mesaj attı. Ve söylediği yere gittim. Kendisine eşyaları verdim elini sıkmak için uzattığımda bir anda cinnet geçiriyormuş gibi hareketler yapıp herkesin içerisinde taciz ve tehditlerin yetmedi mi? ne zaman beni bırakacaksın rahat bırak artık diyerek bağırmaya başladı. ne yapacağımı bilemedim çünkü net suçlu gibi gösterildim ve insanlar bana baktılar. Bazısı da saldırmaya yeltendi. Ordaki birkaç insan beni uzaklaştırdı linç yemekten kurtuldum. Olayın şokuyla ordan nasıl uzaklaştığımı bilmiyorum. Sonrasında bir numara beni aradı. Kızı aylardır taciz ediyormuşsun üstüne telefonunu çalmışsın telefonunu getir yoksa savcılığa gidecek dedi bu kişi. Sorun şu ki o arbede de ben lekelenmemek için uzaklaşırken telefonumu çaldı vs diyerek birde üzerime yok yere suç attı. Çevredeki insanlar tacizci olduğumu düşünmüşler ki biz gördük kızın telefonunu çalmıştır gibi konularda şahit olacağını duyduğum kişiler oldu. Eski sevgilim olan şahıs bana telefonda sesli bir şekilde her şeyin bir bedeli olduğunu biliyorsundur. Olayı savcılığa taşıyacağım bana yeni bir telefon getir diyerek suratıma kapattı. Bende olmayan bir şeyi sırf olay kapansın diye kendisine alamazdım. bu hak değildir. Diğer gün hakkımda suç duyurusunda bulundu. Beni aylardır darp ediyor, üstüne telefonumu çaldı diye emniyete gittiğini öğrendim. Tek bir kanıt olmadan karakolda alıkoyuldum ve nöbetçi savcılığa sevkedildim. Masum olup bunları yaşamanın psikolojisini umarım asla tahmin bile etmezsiniz. Savcıya kesinlikle alakam olmadığını vurguladım. Bana denetimli serbestlik verdi ve serbest bıraktı. Aileme çevreme herkese rezil oldum. Soruşturma süresince bu şahıs bana ulaştı ve yaptığımdan pişmanım şikayetimi geri çekeceğim dedi. Psikolojik sorunları olduğuna artık net emindim. Tek şartı ilişkimizin devam etmesiymiş. Kabul etmek zorunda kaldım. Savcılığa gidip bir anlık sinirle kendisini şikayet ettim telefonumu onun aldığını düşündüm aramızda tartışma olduğu için böyle beyanlarda bulundum dedi. Savcı hanımın tarafına söylediği sert laflar dışında bir yaptırım olmadı. Ve hakkımdaki suçlar geri çekildi savcılık kamu yönünden de kovuşturmayı gerektiren bir olay olmadığına karar verdi.. Kendisine 1 ay daha sabredebildim. ve tekrar terk ettim. beni çağırdığı hiçbir yere gitmedim.

Esas olayın patladığı yere geliyorum.

Bu şahıs benimle evlenmek zorundasın ilişkimizi ailemde dahil herkese söyler beni kandırdı derim gibisinden söylemlerde bulundu. Ailesi tutucu beni öldüreceklermiş. ısrarla istemiyorum istediğini yap dedim. Daha önce birçok suça karışmış dayımı bu işe katarım başın ağrır dedi. Elimde whatsapp mesajları var. Profil resmini ikimizin özel fotoğrafı olduğu bir fotoğrafla değiştirdi. Ve gözümü korkuttu kaldır şunu biri görecek diyerek sakinleştirmeye çalıştım. Kaldırdı. Sonrasında bu fotoğrafları aileme yollarım maksat hem kızını kandırdım hemde fotoğraflarını yayıyorum gibi gösterip hukuki ve yaşamsal olarak tehdit altına alınmamdı. Kendisini her yerden engelledim. Bu sefer 5-6 saat kadar sonra tarafım farklı 20 numara tarafından arandı. Her birinin söylediği şey kızı ortada bırakıp gitmek kolay mı seni öldüreceğiz vs mesajla tehditler hepsi elimde var şu an. Bu kız yurtdışı numaraları ile ailesine fotoğraflarımızı yaymış. whatsappdan yollamış. Ailesi sen yolladın seni bitireceğiz gibi laflar ediyor bana.. Benim olaydan haberim bile yok. Gidin savcılığa kim yapmış öğrenin dedim! Nisanda oldu bu olay. Kimseden ses seda yok bu psikolojik travmaları atlatmaya çalışırken tam 6 ay sonra tarafım arandı ve karakola çağırıldım. Yine kanıtsız yargısız şüpheli sıfatıyla çağırıldım! Savcılık tarafına 2 adet amerika numarası sunulmuş bu numaralardan ailesine fotoğraflar atılmış. Benim numaramdan tek bir mesaj ve tehdit yok. Eski sevgilisi benim ve iddiasına göre bu kişi yapmış dediği için baş şüpheli konumundayım. Kesinlikle yaptığımı kabul etmedim beyanlarımda ailesinin tehditlerini, tarafıma fotoğrafları yayacağım dediği ekran görüntüleri var sunabileceğimi söyledim. Tek sorun bunların sadece ekran görüntüsü var ve numarasını değiştirmiş.

İfademi verdim bekliyorum. Ordaki polis arkadaşlar sağolsun iftira olduğu açık yüksek ihtimal takipsizlik alacaksın çünkü kanıt yok, takipsizlik alınca manevi tazminat davası aç diyor. Arkadaşlar ben nasıl bir yol izleyeceğim? Hayatımda bezdim. Arkadaş ortamımdan bu suçlamalardan dolayı uzaklaşanlar oldu, abimle bu olaylardan dolayı kavga ettim küstüm, okulumda adım çıkarıldı lekelendim. Ve bunların hepsi yanına kaldı. Hep şüpheli konumunda kaldım. Bu soruşturmanın sizlerce sonucu nereye varacak? dedikleri gibi takipsizlik mi alacak? alırsa nasıl bir yol izleyebilirim? Hiçbir zaman psikolojik zararlarımı onaramaz ama tazminat davası açabilir miyim? Lütfen yardım edin. Tazminat için nasıl yol izleyeceğimi söyleyecek, bu süreçte avukatım olacak bir avukatta yazabilir. Ankarada yaşamaktayım. Bir iftiraya kurban gidip hakkımda yaptırım uygulanacaksa sadece iftira mağduru olduğumu ısrarla belirtiyorum. Okuyan arkadaşlara teşekkür ederim.