Merhaba,
Ayrık nizam bahçeli bir evde kiracıyım, yan bina da benimki gibi 4 tarafı bahçe duvarı ile çevrili ayrık nizam bir ev;bir sınır duvarımız ortak. Bahçeme ve dolayısıyla evime girmek için bu duvarın yanından yürümek zorundayım. Yan evde yaşayan kiracı benim bahçemde doğan yavru kedileri bahane ederek diğer duvarlarına değil sadece ortak olan duvarımıza jiletli tel çekti. Duvar
yüksekliği yaklaşık 1,5 metre, duvarın üzerinde panel bahçe çiti var,jiletli tel de bunu üzerine döşendi. Bahçelerde özgürce gezen kediler için hayati bir tehlike oluşturduğundan hayvan hakları komisyonuna şikayette bulundum, yanı sıra ortak duvara izinsiz bir müdehale yapılmış olduğunu düşündüğüm için belediyeye şikayette bulundum. 2 aydır orada olmadığım için belediyenin gelip gelmediğini bilmiyorum fakat jiletli tellerin hala durduğunu öğrendim dün. Belediyeye tekrar şikayette bulundum, zabıta ekiplerinin ilgileneceğini söylediler. Zabıtanın yaptırım gücü var mıdır yada onların görev tanımına giriyor mu? Haftaya evime gideceğim, teli kaldırmamışlarsa,hukuki olarak nasıl bir mücadele yürütebilirim, kanun bu konuda beni destekliyor mu? Hangi açılardan hakkımı savunabilirim? Kiracı olmam bu durumu etkiler mi? Bilgi paylaşımı için şimdiden teşekkür ederim.