Meraba değerli dostlar bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum
18 dairelık bir apartmanda bir bayan seçim yapmadan kendısını yönetıci ilan ediyor. Bana tebligat göndermeden usulüne uygun çağrı yapmadan işletme projesi yapmadan nisan ayı içerisine toplantı yaparak mantolama kararı alıyor,Bir mütahitlede sözleşme yapıyor. Haberini alınca yöneticinin yanına gittim mütahitide çağırtarak buluştuk. Yaptığının usülsüz olduğunu bunu kabul etmeyeceğimi karar defterınıde görmek istediğimi belirttim .A bi baktım deftere benim adıma imza atmış tabiki çok kızdım ve kendisine tepki gösterdim. Ben size vekalet vermeden sözlü ve yazılı talmatım bulunmadan bunu nasıl yaparsınız dedim. Üstelik 4 kişinin daha adına imza attığını öğrendım. Toplantıya katılmayan diğer malıkleride kapı kapı dolaşarak imzalatmış. yönetıcıyı ikna ettimi düşünerek mütahıtle birlikte müştereken anlaşmayı fesih ettik sözleşmeyi yırttık karar defterınınde üzerını ben iptal diye yazarak üzerıne çizzdim. Usulüne uygun yeni bir toplantı yaparak herzaman mantolamayı yapacamızı kendısına anlatarak apartmandan ayrıldım. Buna rağmen yönetici yeni bır mütahhit bularak anlaşma yapmış işe başlamış. Bende kendısıne noterden ihtarname çekerek vazgeçmedığı taktirde kendisine dava açacamı belirttim. Oda karakola giderek üstelık evrakta zarar verdiğim için savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmuş. Hukusuz usulsüz bu işin parasını ödemek istemiyorum, bu durumda ne yapmalıyım .Onlar mahkemeye verip benden bu parayı alabılırlermi. Onların beni icraya verıp itiraz etsem olurmu . yada davamı açsammı daha uygun olur. Bide savcılık şikayetınde sonuç ne olur