Merhaba iyi günler sizlerin bir konu hakkında fikrine başvurmak istiyorum.Uyuşturucu kullanmak dolayısıyla ceza aldım.Aşağıda duruşma sonucumu görebilirsiniz.Bu durumun kpss ye girip memur olmam için bir engeli olur mu ?

Sanık ...'ın kullanmak amacıyla uyuşturucu madde bulundurmak suçundan sübut bulan eylemine uyan TCK 191/1 maddesi gereğince suçun işleniş biçimi suç sebepleri ve saikleri meydana gelen zarar ve tehlikenin ağırlığı failin kasta dayanan kusurunun ağırlığı göz önüne alınarak takdiren 2 yılhapis cezası ile cezalandırılmasına,
Sanığa verilen cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri dikkate alınarak cezasından TCK 62/1 maddesi uyarınca taktiren 1/6 oranında indirim yapılarak sanığın 1 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına,
Cezasından başkaca artırım ve indirim yapılmasına yer olmadığına,
Sanık hakkında hapis cezasına hükmedilmiş olması ve hükmolunan hapis cezasının 2 yıldan az olması, sanığın adli sicil kayıtları itibariyle önceden kasıtlı bir suçtan mahkum edilmemiş olması, olay sebebiyle meydana gelmiş somut bir zararın bulunmaması, sanığın kişilik özellikleri ile duruşmadaki tutum ve davranışları göz önünde bulundurulduğunda yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkememizce olumlu kanaat oluşması nedeni ile CMK.nun 231/5 maddesi gereğince sanık hakkında belirlenen HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINA,
Hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilen sanığın CMK.nun 231/8. maddesi gereğince 5 yıl süre ile denetim süresine tabi tutulmasına, sanığın bu süre içinde herhangi bir yükümlülük altına alınmasına takdiren yer olmadığına,.....