Merhaba;
7 yildır aynı iş yerinde çalışıyorum. Daha önceside var ama askere giderken tazminatımi alıp çıktım ve geri gelince tekrar başladım.
7 yıldır kesintisiz olarak çalışıyorum ve çalıştığım firmanın farklı şubelerinde çalıştım. Bu geçişlerde 16 kodu ile nakil işlemlerini yaptilar hep ve bir hak kaybı söz konusu olmadı.
Bu firmada sahış şirketi, anonim ve ltd diye şirketler var edevlette bu geçişlerim gözüküyor. 2015 gibi ltd şirketine geçiş yapmışlar sgk'da beni yine 16 nakil kodu ile 2016 da şahış şirketine geçiş yapmışlar 16 nakil kodu ile fakat 2018 şubatta yine farklı bir şubeye geçiş yaptım. Bu geçişi 03 kodu ile sgk da belirtmişler. buda istifa olarak gözüküyor.

Durumu sgk ya belirttim. İş yerinin bu hatayı düzeltmelerini belirtmemi söylediler. Bende iş yerime durumu bildirdim ve sahış şirketinden ltd şirketine geçiş yaptığım için böyle olduğunu belirttiler ve bana bir yazı vereceklermiş herhangi bir hak kaybım olmadığına dair.

Merak ettiğim konu şu;
Böyle birsey gerçekten varmı yani istifa kodu ile belirttikleri bir durumu düzeltmek yerine bir yazı verdiklerinde gerçekten hak kaybım olmaz mı ?
Verdikleri yazıyı sgk ya götürüp durumu net bir şekilde öğrenmek istiyorum.

Şüphelendiğim nokta ise daha önce nakil kodu ile ltd ye geçiş yapabiliyorken sonrasinda sahiş şirketinden ltd ye geçerken boyle bir işlem mi yapilması gerekiyor yada bu yapılan işlem doğru mu ?
Siz bilgili arkadaşlar beni bilgilendirirse çok sevinirim.
Şimdiden teşskkürler