Adıma kayıtlı olan aracım bilgim ve isteğim dışında internet üzerinden satışa çıkarılmış. Aracı almak isteyen kişi aracımı ilana koyan kişi ile anlaşıyor ve kapora olarak şahsa para veriyor. Daha sonrasında aracı görmek için şahsa ulaşmaya çalışıyor ancak şahsa ulaşamıyor. Bununla ilgili olarak Polis Merkezine gidip şikayetçi oluyor para aldı ama araç ve şahıs yok diye. Araç adıma kayıtlı olduğundan dolayı şüpheli olarak dosyaya ekleniyorum. Parayı alan şahıs bir ilin atm sinden parayı çektiği tespit ediliyor. Tüm bu olaylar olduktan sonra müşteki şahıs benim ismimi ve telefon numaramı bularak bana ulaştı ve durumu anlattı. Müşteki şahıs ile yaptığım telefon görüşmesinde müştekiden ilan numarasını istediğimde bana ilanı kaldırttıklarını söyledi ve şu anda ilanın sitede olmadığını söyledi.Daha sonrasında aracın plakasını değiştirip değiştirmediğimi sordu bende şuan değişmediğini ancak değiştireceğimi söyledim. Müşteki şahısta aracın plakasını değiştirmem yönünde tavsiye verdi. Daha sonrasında yapmış olduğum araştırmada benden önceki araç sahiplerinden 2 kişinin bu konu ile ilgili şikayetçi olduklarını ve kendilerinden habersiz araca ait fotoğraflar ile sahte ilanlarla kişilerden kaparo adı altında para topladıklarını öğrendim. Aracı satın almış olduğum kişi bu konuyu bilmesine rağmen benimde araç ile ilgili sorun olup olmadığını sormama rağmen tarafıma konuyu anlatmadı. Ben bu olaylar olduktan sonra konuyu öğrendim(bu olaydan sonra aracımın plakasını değiştirdim). Bu konu ile ilgili olarak şüpheli şahsı tespit edemediklerinde dolayı araç sahibi olmam dolayısıyla şüpheli olarak dosyaya eklendim. Hukuki olarak durumum ne olur.Ve bu durumdan nasıl kurtulabilirim.Dolandırıcıların elinde aracın fotoları var ilan sitelerine rastgele ekliyorlar.(uzun bir yazı oldu hakkınızı helal edin)