Sahibinden.comda Mehmet ile iletişime geçtim daha sonra üründe anlaştık ve kendisinij şu iban adresine parayı gönderdim (ibanda bana ait) daha sonra kendisi ürünü kargoya verdi ve ürünü ben yokken sabah kargocu imzamı almadan bırakmış gitmiş kargoyu açtığımda içinden telefon kılıfı çıktı ve kargoyı gönderen kişi cemaldi. Daha sonra ise beni engelledi ve kendisine ulaşamadım. Mehmet ve murattan şikayetçiyim. Mehmetin nın numarası şudur. 553********

Arkadaşlar karakoldan böyle bir şikayet geldi ve tarihi 2018 2.ay.
Buradaki mehmet benim ama olayla bir alakam yok telefon hattı ise abimin üstüne ve adamla konuşan eden hep abimdi iban adresi olarak benimkini kullanmıştı çünkü aktif kullandığı bir hesap yoktu.

Olayda abim ısrarla doğru ürünü gönderdiğini ve şikayetçiye bunu söylediğini kargo tutanağı tutmasını söylemiş fakat şikayetçi kendisine hep küfür hakaret ettiği için bir türlü anlaşamamışlar hatta abim kargo şirketnede gidip sormuş ve kargo şirketi ürünün teslim edildiğini bir şikayet olmadığını ve bir işlem yapamayacaklarını söylemiş. Yani ortada kargodan ne çıktığını kanıtlayacak bir şeyde yok ama abim kargoyu gönderirken kargoda çalışan kişinin ürünü kontrol edip bu bilgisayar rami değil mi dediğini ve belki sisteme not düşmüş olabileceğini söyledi. Ayrıca kargoyu gönderen kişi cemal isimli şahısın olayla alakası yok kargoyu gönderirken ucuz yollu olsun diyerek internetten indirim kodu almış ve öyle kod aldığınızda gönderici adı farklı çıkıyor abimde sıkıntı olmaz diye hiç değiştirmemiş yani böyle yapan bir çok insan var zaten.

Abimin adı hiç geçimiyor ama şüpheli diye yinede çağırmışlar çünkü hat onun üstüne ve zaten şikayetçiyle konuşan edende kendisi ama şikayetçi hiç onun adını kullanmamış.

Benim şu anda böyle tck 158den davam var ve ilk davam henüz duruşma tarihi belli değil. Abimşe gidip ifade vereceğiz ama bu davada üstüme yıkılır diye çok korkuyorum. Savcı şimdiki mahkemeyi görüp sen yaptın diyerekten benim üstüme suçu atabilir mi? Para çekme vs gibi bir durum yok Yani herhangi bir para çekerken atm kaydı yoktur çünkü para çekilmedi normal harcanmıştı.

Son olarak abim ifade verirken karşının prasını göndereceğini ve soruşturma numarasıyla kargo firmasını şikayet edeceğini söyleyecek. Böyle bir durumda yani parayı gönderiyor diye suçu kabul etmiş dava açalım gibi bir işlem olur mu? Aradan 1,5 yıldan fazla geçmiş ve daha yeni ifade için çağırıldık yani elimizde hiç delil vs de yoktur. Ayrıca şikayeti okudum oradada hiç delil koymamışlar ne wp konuşması ne başka bir şey sanırım savcılık göndermemiş polis öyle dedi