Merhaba arkadaşlar, internet üzerinden yazılım işleri alıyorum. Geçen sene çalıştığım birinin işini teslim ettim. Paramı aldım. Fakat iş yaptıran kişinin, banka hesapları bağkur borcundan dolayı kısıtlı olduğundan dolayı, parayı bana yiğeninin hesabından gönderdi. ben yeni farkettim, soyadları aynı zaten.

bu sıralar öğrendim ki; yiğeni feto'dan yargılanıyormuş, meslekten ihraç edilmiş, geçen yılda soruşturma geçiriyormuş. Bana para gönderdi. 1.5 yıla yakın olacak. Kendisi yurtdışındaymış. Fakat; benle ilgili hiç birşey yok.Sadece iş yaptığım adam, yiğeninin garanti hesabından 2500 tl gönderdi. Yalnız ortada benle ilgili hiç birşey yok. Yarın bir gün başım ağrırmı diye soruyorum..Bu davaya benide fetocu diye katabilirlermi?

Bunu şey için soruyorum. Sonuçta internetten freelance iş alıyoruz. Kimin ne olduğunu bilmiyoruz ve tanımıyoruz. İş teslim edip, parasını alıyorum. Böyle durumlarda biz suçlu durumlarda kalabilirmiyiz. Ortada hiç bir şey yok ama insan korkuyor, alakası yokken yansımasından.