05.03.2016 Tarihinde 1 Yıl Süreli Kira Kontratı İmzaladık ve 1000 TL Depozito verdim. Daha sonra bir sözleşme imzalamadık. kontratta 1 yıllık yazıyor. Sözleşme Tarihimde Kira Ödeme Günleri 5i.Ayın 15 inde evi boşaltacağımı whatsapp üzerinden ev sahibine ilettim ve ayın 2 sindede evden ayrıldım Kira kontratımız gereği evi boyatmam gerekiyordu ayın 5 inde evin anahtarını kapıcıdan alarak boyacı ile eve gittim boyacı eve baktı anlaştık ve boya malzemelerini alarak çıkmış olduğum daireye bıraktık ve ertesi gün boyamak için anlaştık. aksam ev sahibi beni arayarak abi neden boyatıyorsun bana sormadan ne renk boyatıyosun hangi marka kaça anlaştın gibi sorular sorarak. evi kiraya verdiğini daha sonrada oturacak kişinin beyaz istediğini söyledi ve benim beyaz boyatmamı söyledi. bende daha önce söyleseydin beyaz boya alırdım bana söyleseydin kardeş aynı sekilde dediğin için bende aynı renk boya aldım dedim. bana cevaben sana hesap mı vereceğim ben ev sahibiyim diye ser konuşmaya başladı tartışmaya döndü. daha sonra boyatma istemiyorum diyerek hakkını helal etmediğini belirterek telefonu kapattı. aradan 4 5 gün geçti emlakçısı her gün beni arıyor. boyat vs diye taciz durumuna geldi artık bende mahkemeye verin dedim kapattım.sitenin güvenlik kamerasından görüntüler var siteye boya alıp geldiğim aradığından sonra boyacının eve gidip malzemelerini aldığı vs. nasıl bir yol izlemem gerekmektedir. yardımcı olursanız sevinirim.