Sevgili dostlar,
Nisan ayında bir arkadaşım ile trafik kurallarına uygun bir şekilde seyir halindeyken hatalı sollama yapan bir şahıs yüzünden kaza yaptım. Ne yazık ki kazaya sebebiyet veren araç olay yerinden kaçtı. Neyse ki olay anında kask kamerası kayıttaydı. Öncesinde hastahaneye gidip 1 gün müşahede altında kaldım ve 3 gün rapor aldım. Sonrasında karakola gidip elimdeki görüntü ve fotoğraflarla birlikte karşı taraftan şikayetçi olduk. Fakat karşı taraf görüntüyü ve fotoğrafları görmesine rağmen suçunu kabul etmedi ve kaza tespit tutanağı tutmaya yanaşmadı. Tek taraflı sigorta şirketine dosya açtırdık, fakat kaza tespit tutanağı olmadığından karşı tarafta suçunu kabul etmediğinden sigorta şirketi hasarımı karşılamadı ve cebimden yüklü bir miktar para ödeyerek motosikletimi yaptırdım. Ne yazık ki defalarca aramama rağmen olay yerine polis gelip kaza tespit tutanağı tutmadı.
Karakolda taksirle adam yaralama ve mala zarar vermeden kendisi hakkında şikayette bulundum. Bilirkişi atandı ve ne yazık ki karşı taraf bilirkişi vasıtasıyla da uzlaşmaya yanaşmadı. Bende bir avukata vekalet verip hakkında şikayetçi oldum. Davanın sonuçlanması 2 yıl kadar sürebileceği belirtildi. Olayla ilgili görüntü kaydını aşağıda izleyebilirsiniz.
Şu ana kadar toplamda 15.000TL'ye yakın masraf yapmak zorunda kaldım.
Konuyla ilgili dava sizce nasıl sonuçlanır ?

https://www.dailymotion.com/video/x75ighy