Merhabalar, Film tanıtımlarını yaptığım bir sitem var. İceriginde, film tanıtımları, fragmanlar, haberler ve oyuncu biyografileri gibi temel sinema bilgileri yer almakta. Sektörde bilinen 3 site dışında ki tek fark sinema seansları ve salonları gibi bilgilere yer vermiyor olmam. İceriğimin büyük çoğunluğunu dağıtım şirketleri yollamakta. Ancak geçtiğimiz günlerde bir Türk yapım şirketinin şikayeti üzerine emniyete çağrıldım. İfademi verdim sitede izinli yada izinsiz yayınladığım tüm videolar yapımci yada dağitimcılarin resmi youtube kanallarından alinmakta. Geçtiğimiz bir kaç gün içinde arabulucu aradı ve durumu anlattı müsteki firmanın avukatının numarasıni verdi onunla görüştüm. Kendileri benden 20 bin liranın üzerinde para talebinde bulundu ve üç taksit halinde ödeyebileceğimi soylediler. Bende bunu bu sartlar altında ödeyemeyeceğimi belirttim. İki taraf olarak arabuluculuk aşamasını henüz sonlandirmadik. Sorum şu tekliflerini kabul etmediğim durumda nasil bir ceza ile karşilaşırım? Hangi durum benim için daha avantajlı. Yaptığım işe emsal bir çok site var. Fragmanları onlarin youtube resmi kanallarından aliyor olmam ve siteme giren ziyaretcı isteği ile video linkine tıklayıp onlarin resmi kanallarına gitmesi benim için bir arti olur mu?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkur ederim.