Merhaba arkadaşlar, kendi iş yerimin internetinin 2017 yılında wifi şifresi yoktu internetim kullanılarak trendyol üzerinden sipariş verilmiş başkalarının kartlarıyla 2017 yılının sonunda ilk defa ifadeye çağırıldım ve olayı öğrenince direk iş yeri modemimize şifre koyduk. Bir daha ifadeye çağırıldım. Sonra uzun süre geçtikten sonra ard arda ifadeye çağrılmaya başlandım. Sürekli benim ip adresim gözüktüğü için direk şüpheli sıfatıyla ifademe başvuruluyordu. Şikayetçi olan kişilerin hiç birini tanımıyorum. Hepsi farklı illerde. Bazı gelen şikayetlerde 3/5 şüpheli isimleri vardı. Onlarında hiç birini tanımıyorum bulunduğum konumda savcılığa dilekçe verdim. Konu hakkında savcılık kovuşturma verip araştırma yapmadı. Daha sonra trendyol ile de iletişime geçtim. Ürün siparişi verilip alınmamış sürekli farklı illere ve adreslere sürekli iptal edilmiş. Şuana kadar 20 adet ifade verdim aynı suçtan 5 tane kovuşturmaya yer olmayan karar yazısı geldi şuanda 4 tane davam var. Bilişim suçları avukatına başvurdum. Psikolojik olarak bunalıma girmiş durumdayım nerelere başvurabilirim bu konu hakkında. Bu zamana kadar bir kere karakolluk olmamıştım. Adli sicil kaydım felanda yok. Ama bu açılan davalar için avukatım haricinde nerelere başvurabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.