sayın yyln, cevabınıza teşekkür ederim. fakat sormak istediğim birkaç şey var. topluluk siğortası kaydımın baroya asil olarak kaydım yapılır yapılmaz ssk ya bildirilmesi hatalı değil mi? zira baroya kayıt olduktan sonra çalışmadım ben. 5-6 ay kadar bir süre evde oturdum ve iş aradım.
daha sonra bir hukuk bürosunda çalıştım ve işverenim zaten sigortamı yatırıyordu. baronunda bilgisi vardı bu konuda.
daha sonra işten ayrılıp, kendi büromu açtım ve yaklaşık 2,5 sene açık tuttum büromu.
şu durumda benim büromu açtığım dönemler arasında ssk ya bildirimimin olması gerekmez mi. (yani 2,5 yıllık bir süre borçlanmış olacaktım.)
ben baroya asil olarak kayıt olduktan sonra hiç çalışmayıp evimde otursaydım da benim sigortalılığım işleyecekmiydi. bu yanlış değilmi.
şu halde bence baronun yaptığı hata. beni boşyere fazladan borçlandırmış durumda değiller mi. ayrıca şuan emekli sandığına bağlıyım siğortam var yani. bunu baroya sözlü olarak bildirdim ve topluluk sigortası kaydımın iptal edilmesini istedim. baronun bana verdiği cevap ise şu "önce eski borcunuzu ödeyin sonra bildiririz ve ilişiğinizi keseriz."
ama ben biriken bu parayı şuan ödeyemem. ve kaydım devam ettiği için de sürekli olarak prim borcu ve faizi ekleniyor.
baronun bu davranışından hiçbir şey anlamadım açıkçası.