Öncelikle herkese saygılar,
1.Ben 2010 yılında işlediğim suçtan 2012 de 5 ay ve 500 gün adli para cazası aldım ve Hagb kararı verildi. Suç : Askeri lojmanda otururken lojmanda oturanların çoğunluğunun oyu ile lojman yönetim kuruluna muhasip olarak seçildim, lojman paralarını kendi çıkarım için kullandım, olay mahkeme sürecindeyken borcumu ödedim, Madde : hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma.

2.2012 yılında işlediğim başka suçun cezadını yargıtay sürecinin sonunda halen çekiyorum.

3 Yargıtay süreci 2018 in sonunda kesinleşti ve yerel mahkeme HAGB kararı veren mahkemeye yazı gönderdi, ben 1 kez HAGB kararı verilen dava içim duruşmaya çıktım ve suçumu kabul ettim, mahkemede para cezasının nasıl ödeneceği dahil ayrıntılı bir karar verdi ve itiraz edip istinafa göndermediö

4 Sayın Cumhuriyet Savcımız yerel mahkeme kararı muhtemelen infaz için önüne gelince aşağıdaki gerekçeyle itiraz etmiş

Söz konusu suç TCK 247.madde kapsamında değerlendirilmesi gerektiğinden, usul ve esas yönünden kanuna aykırı olduğundan Asliye Ceza Mahkemesinin kararının kaldırılıp Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması gerektiği,

Lütfen aşağıdaki sorularıma mümkünse cevap yazarmısınız?

1. Söz konusu suçun 247. Madde kapsamında yargılanması ihtimali nedir?

2. Eger 247 kapsamına girerse süreç nasıl işler,

3. Son aşamada yargıtay yolu açık olur mu?