Öncelikle iyi çalışmalar dilerim.

Açıklayacağım konu hakkında değerli bilgi ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim..

Bir hafta önce x varlık şirketi tarafından 2kez telefonla arandım ilkinde şu anda kapatılmış olan bir bankaya 1300tl borcum olduğunu ve bu borcu ödemem için ödeme planı oluşturup ödeme yapmamı talep etti, bende böyle bir borcun olmadığını varsa ıspatı yoluna gitmesi gerektiğini belirttim, uyaptan bakabilirsiniz veya size dosya numarası ile icra dairesinin numarasını vereyim araştırın dedi
İkincisinde borcunuzu bu ay içinde öderseniz sadece tahsil harcı hariç diğer bütün ücretler dahil 701 tl ödeyin dosyanızı kapatalım şeklinde bir konuşma yaşandı.

Uyaptan baktığımda dosya takipsizlikten kapalı görünüyor; İcra dairesini arayıp dosya numarasını verdiğimde aynı cevabı alıyorum ayrıca bu dosyadaki alacak x varlık şirket tarafından benden talep ediliyor dediğimde dosyanıza bahsettiğiniz şirket tarafından temlik gönderilmemiş deniyor..

Buna göre;

1. X varlık şirketi Takipsizlikten kapalı görünen icra dosyasına temlik yazısı göndermeden benden talep edebilir mi? Bu yasal dayanağı varmıdır?

2. X varlık şirketinin talep ettiği bu alacağı verdiği hesap numarasına göndermeli miyim?

3. Bu icra dosyasındaki borcu ödeyip kapatmak için mağduriyet yaşamamam için nasıl bir yol izlemeliyim?