Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.
Benim başıma gelen olay 15/04/2018 tarihli taahütümün, avukatlık bürosuna bir türlü ulaşamayarak geç yatırmam ve konuyla ilgili kendilerine bilgi vermeme rahmen ihlal davası açılması ile başlıyor. Bu borç 29/04/2018 tarihinde yatırıldı.
Vekil avukatlık bürosuna devamlı olarak taksit tutarını atm yolu ile yatırdım. Geciken ödeme ile ilgili taahütü ihlal davası açıldı ve borç güven varlık firmasına devredildi. Mahkemede olayı hakim beye iza ettim anlayış ile karşıladı ve para yatırma makbuzunu dilekçe ile vermemi istedi. Dilekçe ile birlikte makbuzu mahkemeye sundum ve bir sonraki mahkemeye katılmadım. E-devletten kontrol ettiğimde hakkımda 3 ay tazyik hapsi kararı verildiğini gördüm. Şunuda belirtmek isterim ki asıl olan avukat yani mahkemeyi açan avukat duruşmaların hiç birine katılmadı. Beyefendi böyle bir paranın kesinlikle yatırılmadığını, atm makbuzunun geçersiz olduğunu üzerinde neye istinaden ödeme yapıldığının belirtilmediğini belirtmiş.
Hukuk bürosuna gidip ödemeyi yaptığıma ilişkin beyan vermelerini istedim, dosya bizde değil diyorlar. Ödememin yapıldığına ilişkin bir evrak istiyorum, genel merkeze bir soralım deniyor. Ben her ödemeyi gerçekleştirdiğimde, avukatlık bürosuna telefon açıp kredi ödemesini gerçekleştirdim diye bildiriyorum yani ödeme yapmış olduğumu belirten telefon kayıtları operatörde mevcut. An itibari ile ben temyize nasıl bir dilkeçe vermeliyim ? ve mahkemede yalan beyan veren avukat vekili hakkında maddi manevi tazminat davası açabilirmiyim ?
Zaman ayırıp okuduğunuz ve yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.