Arkadaşlar tekrar selam.

Bugün 6. ı duruşması görülen asliye ceza mahkemede yine sonuç çıkmadı. Davanın kamu davasına dönüştüğünü öğrendim. Arkadaşım benim yüzümden suçsuz yere sanık olarak görülüyor, o kadar delil gönderdik halen sanık konumunda. Kamu davasında "sunucu sahibinin bu olaydan haberi olmamasının hayatın olağan akışına uymuyor" ibaresi var. Ancak biz gerçektende habersizdik bu olaydan hack yemiştik. Acaba ne yapabilirim cidden kafayı yiycem yakında

not : tanık olarak davanın savcısı ile görüşme imkanım var mı arkadaşlar? ne yapabilirim?

====================================

OLayın özeti ise şu şekilde;

Benim bir web sitem var, sitenin barındığı sunucunun kiralama faturası arkadaşım adına kesiliyor.

2016 yılının haziran ayında bizim bilgimiz olmadan biri yada birileri siteyi hackliyor, aynı gün biraz geç de olsa ben durumu farkediyorum ve verileri kurtarmaya çalışıyorum panikle. Sonra veritabanında bir mail adresi buluyorum, hackleyen şahıslar mail adresi bırakmış. Hemen mail atıyorum ve sildikleri verileri bana göndermelerini istiyorum. Neden yaptıklarını falan soruyorum. Biri yanıt veriyor Sildik diyor , beni bulamazsınız diyor falan. Muhtemelen sahte isimle yazışıyor benimle. Sonunda sildiği tabloları bana gönderiyor bu şahıs. Demekki kötü niyetli değil diye düşünerek gerekli önlemleri sunucuda alıp iletişimi kesiyorum bu şahısla.

Aradan 3 ay geçtikten sonra sunucu faturasının kesildiği arkadaşıma asliye ceza mahkemesinden tebligat geliyor. Bir site adresinden Banka veya Kredi Kartının Kötüye Kullanılması Suçu işlendiği yazıyor. Ben hemen tabi inceliyorum siteyi sunucu üzerinden ve o an anlıyorum ki bu hack eden şahıs kendisine bir site açmış. Buradan 3 ay boyunca sahte bi kontör sitesi ile googleda hit kasıp başkalarının kart bilgilerini alıp kullanmış.

Ben tabi hemen siteyi yedekleyip askıya alıyorum. Logları falan kaydediyorum. Ekran görüntülerini alıyorum. O hack için kullandığı programlarıda yedekliyorum.

Tüm delilleri, ekran görüntüsünü falan arkadaşım sanık olarak göründüğünden onun delilleri olarak göndertiyorum. Kendimde tanık olarak davaya dahil oluyorum. Olayı anlatıyorum. Mahkeme duruşması 4 kez erteleniyor. Yenisi eylül ayında halen bi sonuç çıkmadı ancak bu kez çıkar muhtemelen.

Arkadaşımında bende sicili temiz insanlarız. Bu olay sonrası zaten suçluluk duydum, keşke sunucu faturasını arkadaşım adına değilde kendi adıma kestirseydim dedim. Arkadaşım bişey çıkmaz desede ben onu da bu saçma olaya dahil ettiğim için suçluluk duyuyorum.

Sizin bu olaydaki görüşünüz nedir? Neredeyse 50 sayfa delil ve yedekleri içeren dvd gönderdim mahkemeye. Arkadaşımın hapis cezası almasından korkuyorum. Tek korkum bu açıkçası.