İyi günler bir süre önce açmış olduğum bir dava hakkında görüşlerinizi rica ediyorum. Akademik bir kadroya başvurmuştum. Öncelikle seminer ders sunumu sınavı ve ardından akademik yayın inceleme şeklinde değerlendirme yapılıyor. Ancak ders sunumundan yetersiz puan alınınca yayın değerlendirmeye kalmaksızın süreç kesiliyor. Ders sunumundan başarısız sayıldım ve yürütmeyi durdurma istemiyle dava açtım. Dava sonucunun son paragrafını aşağıya ekledim.

Benim burada anlamadığım dava sona ermedi mi? (...yürütmenin durdurulması isteminin teminat alınmaksızın dava sonuna kadar KABULÜNE...)

İkincisi ders sunumu sürecinden değerlendirme tekrar başlayacak diye düşünüyorum, doğru mudur?

Ayrıca kadroya yerleşen diğer adayın durumu ne olacaktır? Yani tebliğ ile birlikte görevine son verilecek mi? ve bu süreçte edinmiş olduğu maddi kazançlar geri alınır mı?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

".... dava konusu işlemin açıkça hukuka aykırı olması ve yürütülmesi durumunda telafisi güç veya imkansız zararlar doğuracak olması nedeniyle 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 27'nci maddesinin iki numaralı bendi uyarınca davacının yürütmenin durdurulması isteminin teminat alınmaksızın dava sonuna kadar KABULÜNE, bu kararın tebliğini izleyen...."