+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 25 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yok böyle bir taktik!!! İnsanları kışkırtıp kendisine küfretmesini sağlayan ve sonra dava açıp tazminat kovalayan birisi var.Ne yapabilirim?

Herkese merhabalar Hukuki.net üyeleri..

İnanılmaz bir olayla karşı karşıya kaldım ve ne yapacağımı bilemiyorum.Anlatacağım olay biraz uzun olacak ama umarım kıymetli vakitlerinizi ayırır,beni bu konu hakkında aydınlatır ve bilgilendirirsiniz..

EN SONUNDA OLAYLA İLGİLİ BİR KAÇ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ BIRAKACAĞIM..

Bir şahıs var..Kariyer sayfalarında absürt iş ilanları veriyor.Satış sayfalarındaki ilanlara değerinin altında fiyat teklif edip insanları sinirlendiriyor..Türk halkının psikolojisini ve insan psikolojisini neye sinirlenip sinirlenmiyeceğini çok iyi biliyor.Ve karşısındaki insanların kendisine hakaret etmesini zemin hazırlıyor..

(NOT;HAKARET TEHDİT VS BUNLARI ASLA AMA ASLA TASVİP ETMİYORUM.AMA İNSANLARINDA BİR SİNİR KATSAYISI VAR)

En ufak şeyde mahmemeye verip tazminat kovalıyor..Bunu resmen gelir kapısı yapmış bulunmakta..Kendi söylediğine göre 150'yi geçik davası var..Bir kaç ilanını örnek vermek gerekirse şöyle bir ilanını söyleyebilirim..

Dükkanımızda 7 gün 12 saat izinsiz çalışacak eleman arıyorum..Şartlar ise 1200 lira maaş veriyormuş..Boş senete imza ve ayrıyetten kefil arıyormuş...Doğal olarak ilana tepki geliyor..Kimi insanlar hakaret ediyor ve bu insanları mahkemeye verip tazminat talep ediyor..Adeta ağını atıp balıkların gelmesini bekliyor....

RESMEN BU YÖNTEMİ GELİR KAPISI YAPMIŞ KENDİSİNE!!!!

Bu kişiyle bende mahkemelik oldum.Şöyleki;

Bir alım satım sitesinde iş ilanı kategorisinde ilan gördüm.İlanda yine yukarda yazdığım gibi absürt istekler ve talepler vardı..

Market açacağım.Boş senet isterim,Babasından kefil isterim,gel dediğim zaman gelcek git dediğim zaman gitcek bana soru sormıycak vs vs taleplerde bulunmuş..Bende ilanı görünce komiğine gitti ve kendi kendime içinden "Adama bak ya sanki Koç Holdinge Sabancıya CEO alıyor taleplere bak,altı üstü bakkala eleman alıyosun yaa" dedim..Ama içimden dedim..

Sonra bu elemana o internet sitesi üzerinden "Reis sen kimsin yaaa " yazdım.Oda bana "Anana sor" diye cevap verince benim beynim yandı.Ve kendisini ilandaki cep numarasından aradım ama açmadı..Tam 3 kere aradım ama cevap vermedi..Bende mesaj yoluyla utanmıyormusun koskoca adamsın anama küfrediyorsun erkeksen yüzüme karşı söyle vs yazdım..İlerleyen konuşmalardada dayanamadım küfür ve tehdit ettim..Korksun diye..Her neyse ben bunu mahkemeye vercektim ama uğraşmaya değmez dedim ve vermedim..Ama bu gitmiş beni tehdit ve hakaretten mahkemeye vermiş...Bende karşı dava açacaktımki oda ne??????

1)Adam üyeliğini silmiş...Büyük ihtimalle ben böyle birşey yazmadım küfretmedim diye inkar edecek! Elimde anama sòvdüğüne dair mesajlaşmanın ekran görüntüsü var ama büyük ihtimalle inkar edecek..Bu kullanıcı bana ait değil diycek...Umarım o internet sitesi kullanıcı IP'sini verir...

2)Dava hakkı sürem zaman aşımına uğramış..Yani karşı davada açamadım!!!

Resmen haklıyken haksız duruma düştüm...

Herneyse ben bu elemanı sonra bi araştırdım ne göreyim???? Adam resmen geçimini bu şekilde sağlıyor!!!

Bir forum sitesinde kullanıcı buna

"YA SENDE İŞİNİ BİLİYORSUN HEEE.ADAMLARI KIZDIR KIZDIR SONRA GELSİN PARACIKLAR..NASIL YAPIYORSUN BUNU TAKTİĞİ NE" gibisinden sormuş..

Buda "EN SON DAVAMDA ADAMA 40BIN LİRALIK ARABASINA 30BIN LIRA TEKLİF ETTİM ADAM OTOMATİKMEN HAKARETE BAŞLADI" yazmış...

Bir başka iletisinde 10bin lira tazminat davası açtım bu davayı kazanırsam,ki kazanıcamda yurtdışında karılarla yiyicem demiş...

Bir başka iletisinde 4 davam var kişi başı 1500 lira koparsam kardır demiş..

Bir başka iletisinde avukat masrafım 1800 lirayı karşılasa yeter vs demiş..

Ben bu adamın bir avukatla ortak olduğunu,organize olarak birbirlerine iş pasladıklarını tahmin ediyorum...

Ya adamı araştırdım adamın hayatı mahkemeler üzerine kurulu...

Bir iletisinde yine mahkemeyle ilgili bir soru sormuş,forumdaki kullanıcıda buna "YAAAA YİNEMİ SEN ÖLDE KURTULALIM KARDEŞİM" demiş...

Buda başka bir hukuk forumunda bu kişiye dava açabilirmiyim intihara teşebbüs ve teşvik suçundan diye konu açmış..

Ya adama bakıyorum her hukuk sitesinde şuna dava açabilirmiyim,buna dava açabilirmiyim,ne kadar tazminat kazanırım vs diye soru soruyor..Adamın resmen mesleği bu!!!

Son olarak arkadaşlar bu kişiden benim arkadaşta iş istemiş...Adamda buna 800 lira maaş veririm geliyosan gel demiş!!! Resmen hakaret etsinde mahkemeye vereyim diye zemin hazırlıyor...

Bizim arkadaşta tam çıldırıp sövecektiki aman dur sakın küfretme oda onu kovalıyor zaten dedim..

Arkadaş tamam olur abi demiş..Bu seferde ertesi gün bizim arkadaşa "La oğlum insan patronuna cevap vermezmi vs" yazmış..Normal biri olsa "800 liraya ne patronu lan" diyip söverdi..Buda insan psikolojisini iyi bildiği için adama gel bana gel bana diyor resmen...Damarına basıyor...

Her neyse bizim arkadaş cevap vermemiş bu sefer ertesi gün "GEL YAA MAAŞINI 850 YAPTIM" demiş...Resmen bana hakaret etsin diye zorluyor!!!!! Amacı niyeti belli!!!

Bu adam forum sitelerinde hep kendisini acındırıyor..Ay ölüyorum mutsuzum 35 oldum sevgilim yok kimsesizim vs vs diye..Yine başka bir mağdur diyorki..Bende böyle bir iletisini gördüydüm bu şahsın "Takma kardeşim geçer vs dedim nasihatta bulundum" diyor..Daha sonra bu bizim üç kağıtçıda bu tavsiyede bulunan arkadaşa özelden mesaj yazmış..Çocukla özelden yazdı ben ona nasihatlar verdim tavsiyeler verdim öyle güzel bi sohbetimiz oldu diyor..Sonra bu adamın yine aynı tarz öldüm bunaldım kız arkadaşım yok diye iletisini görünce bende özelden eski muhabbetimize güvenerek "Kanka kestir gitsin yaa" diye esprisine diye birşey yazmış..Bu adamda bunu çocuğu aşağılama,psikolojisini bozmadan vs vs mahkemeye vermiş...

Bide bu adam araştırdımda yine hukuk sitelerinde IP ile ilgili sorular sormuş yerimi tespit edebilirlermi,inkar etsem olurmu,ispatlayabilirlermi gibisinden sorular soruyor...Yani facebookun falan Kullanıcı IP'lerini paylaşmadığını biliyor..Buna güvenip rahat rahat millete yazıp çiziyor..TAM BİR PROFESYONEL!!!

Adamın bide cezai ehliyeti yoktur raporuda varmış..Sanırım deli raporu oluyor...Adam ona güveniyor galiba!!!!

Arkadaşlar bu adamın bunun gibi 100lerce davası var ve geçimini bu şekilde sağlıyor resmen...Bu adam için ne yapılabilir..Nasıl bir yol izlemeliyiz..Bu yukarda anlattıklarım gibi adamın bir sürü olayı var..Sürekli birileriyle mahkemelik ve hukuk sitelerinde hep şuna dava açabilirmiyim buna dava açabilirmiyim ne kadar tazminat kazanabilirim gibisinden paylaşımlarda bulunuyor sorular soruyor...

Son olarak bu adamın ben sadece 7-8 farklı numarasına ulaştım..Bu işi profesyonelde yapıp hatları kullanıp atıyor...

Bu adam internet IP olaylarını çok iyi biliyor ve büyük ihtimalle benim davamdada bunu ben yazmadim diyecek..Bende o siteden bu mesajlaşma kime ait diye sorucam ama yuksek ihtimalle IP'yi başka ülke uzerinden kullaniyor yada hatti başkasinin ustune kayitli..

Herneyse saygıdeğer arkadaşlar bu adam için ne yapabiliriz? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Adam anasıyla babasıyla bile mahkemelik...Arkadaşlarına bile mahkemeye vermiş onlardanda para almış öyle vazgeçmiş...Ne olursunuz bi akıl yol gösterin ne yapabilirim?

Son olarak aşşağı bir ekran görüntüsünü paylaşıyorum..Bir arkadaşıyla bu şekilde münakaşaya girip kendisine küfretmesi için resmen zorluyor..Yahu sen para verdin diye oda vermek zorundamı??

- - - Updated - - -

Arkadaslar gönderiyi paylaşmadım çünkü bu sefer bu manyak benim özel hayatımı paylaşıyor diye yine mahmeye verir uğraşamam ama konuşma içeriği şöyleydi...

Bu bir arkadaşına 10 sene öncemi ne kontörmü ne almış her neyse,10 sene sonra arkadaşına yazıyor Ahmet-Mehmet beni hatırladınmı ben şu şu şu sana 10 sene önce kontör aldıydım falan filan..Şimdide sen bana 500 lira verebilirmisin diyor..Bu adamda buna hatırladım kardeşimde ben memur adamım öyle bir durumum yok malesef diyor..Buda buna utanmiyormusun sen ben sana iyilik yaptimda ettimde sen niye bana böyle yapiyorsun falan diye çıkışıyor..Bu adamda buna "KARDEŞİM BENİ ZENGİNMİ SANIYORSUN OLSA NEDEN VERMİYEYİM" diyor..Buda buna işte böylesin falan filan yine yazıp çiziyor sitem ediyor..En sonundada hakkımı helal etmiyorum diyor Adamda etmezsen etme diyip sonuna sinkaflı küfürü ekliyor..Bizimkiside istediğini alınca arkadaşını gidip mahkemeye veriyor hakaret davası açarak...Böyle bir konuşmaydı arkadaşlar..

Hukuki NET Güncel Haber

Yok böyle bir taktik!!! İnsanları kışkırtıp kendisine küfretmesini sağlayan ve sonra dava açıp tazminat kovalayan birisi var.Ne yapabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    Yok böyle bir taktik!!! İnsanları kışkırtıp kendisine küfretmesini sağlayan ve sonra dava açıp tazminat kovalayan birisi var.Ne yapabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    kastamonu
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Yok böyle bir taktik!!! İnsanları kışkırtıp kendisine küfretmesini sağlayan ve sonra dava açıp tazminat kovalayan birisi var.Ne yapabilirim?

Gerçekten çok ilginç. Sizden kaç para aldı yada alacak mahkeme bitince?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Yok böyle bir taktik!!! İnsanları kışkırtıp kendisine küfretmesini sağlayan ve sonra dava açıp tazminat kovalayan birisi var.Ne yapabilirim?

Savcı bizim dosyayı Arabulucuya vermiş..Bu adamda benden 2000 lira talep etti mahkemeden vazgeçmek için arabulucu aracılığıyla..Bende kabul etmedim..Şimdi mahkemeye gidiyoruz ve mahkeme bama ceza verip hagb verse bile bu kişi genelde ayrı bir mahkemeye gidip bu seferde "Böyleyken böyle bir davamız vardı,kişi suçlu bulundu ama hagb aldı.Ben bu olaydan psikolojikmen rahatsız oldum bunalıma girdim" diye ayrı bir dava daha açıyormuş..Hukuk sitelerinde yine bu tarz sorularını gördüm..Davam sonuçlandı karşı taraf suçlu bulundu ama hagb aldı.Ben ayrı bir şikayette bulunup psikolojim bozuldu diye manevi tazminat davası açabilirmiyim ne kadar tazminat alabilirim diye sorular sormuş..Bilmiyorum hakim ne karar verecek..

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"7 gün 12 saat 800 liraya çalışacak adam arıyorum" demek suç değildir. Ama birisine hakaret etmek suçtur. Öyle bir eleman arıyorsa, arar. Siz o şartları kabul etmiyorsanız bir sonraki ilana geçersiniz. 2 bin lirayı keşke kabul etseydiniz. Zira karşı taraf muhakkak surette hem tazminat davasında hem de ceza davasında kendini avukata temsil ettirecektir ve ikisinde de muhtemelen avukat parası ödeyeceksiniz. Ayrıca yargılama giderleri ve tazminat da ödeyeceksiniz ve bunların toplamı her halukarda iki bin lirayı geçecektir, üstüne üstlük defalarca mahkemeye gideceksiniz, artı belki siz de avukat tutacak ve ona da para ödeyeceksiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şenol bey benim bahsetmiş olduğum şey;
    karşı taraf insan psiklojisini ve Türk halkının nelere sinirlenip sinirlenmiyeceğini bilen,ona göre insanların nabzını yoklayan ve hukuki çerçevede suçsuz olarak ilanlar,absürt paylaşımlarda bulunup insanları kızdırıp kendisine hakaret etmelerine zemin hazırlayan birisi..Bu şekilde kendisine sürekli hakaret ve küfür etmesine zemin hazırlıyor ve bu şekilde ağını denize atıyor..Dayanamayıp küfür eden,hakaeet eden ileri boyutta tartışıncada tehdit eden insanlarıda mahkemeye verip bunu kendisine gelir kapısı yapmış durumda...Bu adam meslek olarak bunu yapıyor..Topluma zararı var ve toplum huzurunu bozuyor..Mahkemeyi kendisine gelir kapısı olarak görmesi bundan nemelanması,bunu kendisine meslek olarak kullanması ne derece doğru? Bunu soruyorum..Ohh ne güzel milleti kızdırayım sinirlendireyim onlar bana küfredince gelsin paracıklar...Ayda 30 davam olsa hepsinden 2000 lira koparsam 60bin lira..Temiz para valla güzel iş

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Burası hukuk sitesi olduğuna göre hukuk ne der ona bakıyoruz.
    "Ayda yüz lira maaşla günde 24 saat çalışacak köle arıyorum" diye ilan vermek kanunlarımıza göre suç değil.
    Böyle bir ilan verene hakaret etmek ise suç.
    Sorun, ilanı verende değil. Adam ilan verdiği için ayda 60 bin lira kazanmıyor.
    Sorun, ona hakaret edenlerde. Birileri ona hakaret etti diye 60 bin lira kazanıyor.
    Örneğin ben de gördüm o ilanı. Ama güldüm geçtim. Hakaret etmedim.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Mahkemede buraya yazdıklarınızı ifade edin ve söyleminizi destekleyebilecek nitelikte bilgi ve ekran çıktıları dahil belgeleri de sunun, daha iyisi bir dilekçe şeklinde hazırlayarak davanıza sunarsınız. Ceza filan alacağınızı düşünmüyorum.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şenol bey halen daha bahsettiğim şeyi anlamıyorsunuz..Ben ve benim gibi hakaret tehdit eden kişilerin yaptıklarını savunmuyorum.Vermiş olduğu ilanın illegal olduğunuda söylemiyorum..

Bahsettiğim şey bu kişi sırf kendisine hakaret,tehdit etsinlerde gidip onlara mahkemeye vereyim diye insanları kışkırtıyor.Bunu bir gelir kapısı yapmış..Bu işi resmen meslek olarak icra ediyor..Bir avukatla ortaklaşa çalıştığını düşünüyorum.Bu kişi hakkında ne yapılabilir? Bunu soruyorum ve merak ediyorum.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı prerogative rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Market açacağım.Boş senet isterim,Babasından kefil isterim,gel dediğim zaman gelcek git dediğim zaman gitcek bana soru sormıycak vs vs taleplerde bulunmuş..Bende ilanı görünce komiğine gitti ve kendi kendime içinden "Adama bak ya sanki Koç Holdinge Sabancıya CEO alıyor taleplere bak,altı üstü bakkala eleman alıyosun yaa" dedim..Ama içimden dedim.
    Bildiğim kadarıyla eczaneye kalfa arıyordu. Şimdi market açıp çırak almaya mı karar vermiş?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Valla adamın ne yaptığı belli değil.Birden fazla ilanları var çeşit çeşit..
    Benim münakaşaya girdiğim ilanda ekomini marketi açıcam diyordu.
    Bir ilanında tekel açıyormuş.
    Başka bir ilanında akaryakıt istasyonu açıyorum yazmış
    Yine başka bir ilanında oto alım satım yedek parçacı açıcam demiş..

Ve bu ilanlarının hepsindede absürt istekler/talepler var..Amacı belli...100 kişi ilanı görse 5 kişi hakaret etse hakaret davasından kişi başı 5'er bin liradan 25'bin lira para..TEMİZ.....

İşin entresan tarafı adam forum sitelerinde parasızım işsizim kimsem yok diye ağlıyor..Hatta bir gönderisinde hesap bakiyesini atıp "Ben aciz parasız pulsuz bir insanım" yazmış :D

Yine başka bir iletisinde kontör alamıyorum hattım kapanacak diye sızlanmış ağlamış..

Adamın hem parası yok hem dükkan açıcam edicem diye ilanlar veriyor...Amacı niyeti belli...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: