Merhaba, öğrenciyim. Yaz tatilinde çalışmak için "sozleşmede deneme süreli" 11 haziran tarihinde asansör firmasında bakımcı olarak çalışmaya başladım.İşverene 2 tane yaz okulu sınavımın olduğunu söyledim.toplam da 4 final ve vize.okul zamanıda ayrılacağımı.kabul ettiler.izin istediğim zaman 2 gün sınav haftası zorunlu tüm gün izin verdiler sırf para vermemek için.orneğin o hafta 2 gün sınavım varsa tüm haftayı izin yaptırdılar ücretsiz olarak.

13 Ağustos tarihinde ise hiç bir sebep gösterilmeden 04 nolu işten çıkarma koduyla işten çıkartıldıldım.(04 nolu çıkarma kodu kesin olarak ihbar tazminatı almaya hâk kazanıyor)

05 Eylül de Maaşım yattıktan sonra kendilerini aradım ihbar tazminatımı istediğimi söyledim.bana 7 Eylül cuma günü saat 12'de gelmemi söylediler patronla konuşmam için.Gittim 11.30 gibi bekledim gelmeyeceğini söyledi oradaki arkadaşa ben tam gidiyordum ki. 1 dakika sonra tekrar arayıp bana telefonu vermesini söyledi bana "ne istiyorsun sen" diye sordu ihbar tazminatı hakkı mı dedim.dolandırıcı mısın demeye başladı.bekle geliyorum dedi

Geldi.gelir gelmez sen ofis mi basıyorsun dedi mafya mısın sen dedi dedim siz çağırdınız muhasebiciniz bu saate gelmemi söyledi (manyak yemin ediyorum).
bana sesini yükseltmeye başlayınca bende yükseltmeye başladım ve " ben senin "üstünüm" bana bağıramazsın benimle böyle konusamazsin" dedi ben de "ben işten cıkarıldım sen benim üstüm değilsin" dedim.
psikolojik rahatsızlığın varmış çalışanlar söyledi
İş güvenliğine ve arkadaşlarina tehlike saçıyormuşsun dedi
Dolandırıcı dedi
Geç geliyorsun işe dedi (ayda en fazla 3 kere o da 10 dakika)
İş yapmıyormuşum
Terbiyesiz dedi felan filan

Ben de dedim ki madem ben bunları yaptım neden beni 04 kodu ile çıkarttınız eğer bu dedikleriniz gerçek olsaydı neden o kod değişmedi? Velev ki doğru bu sizin hataniz benim değil aynı şekilde ben habersiz ayrilsaydım sizde benden isteyebilirsiniz dedikten sonra yine bana bağırmaya ekmek yediğin kaba bilmem ney ( kardeş sanki bedavadan verdin ben o zaman niye sabah 7 de kalkıp işe geliyordum sapşal) felan filan devam etti

Diğer mühendis kapıda duran birisi olduğunu söyledi senin arkaşin mı dedi bende oyun oynamak için bilmem belki dedim :d salak gidip benim adımı verip sen onun arkadaş mısın diye sordu sanıyor harbiden orayı basmaya gelmişim rezil oldu o da öyle güldüm.

polis aramaya kalktı anlamadım neden arıyorsun diye sorunca burada oturuyorsun ofis basıyorsun diye konuşmaya başladı.muhasebeci kadına siz bana 12 de gelip patronla konuşmami söylemediz mi dedim cevap vermiyor hatta tepki vermiyordu sanki orada yoktum gibi.neyse olaylar büyümeden ayrıldım.

abiler ve ablalarım ben bu insan evlatlarından ihbar tazminatı alabilir miyim ya da hâk ediyor muyum ? sgk ya şikayet yoluyla halledebilir miyim, mahkeme felan uğraşmak istemiyorum.

*Olayları video ile kayıt altına aldım.