Merhaba,
bir internet sitesinden ürün satın aldım. satın aldıktan sonra ürün stoklarında olmasına ragmen stogumuzda yok ürünü iade edin dediler. etmeyeceğimi zamanımın oldugunu söyledim. sonrasında ürün kargoya verildi dendi ama sözleşmede yazan kargo firmasıyla görüştük adınıza gönderi yok dediler satıcı firmayı aradık acmadılar .bizimle paylaşılan takip numarasından takip yapamadıgımızı görünce alılşveriş yaptıgım siteyi aradım ürün size en yakın bayiiden gelecek dediler. bir hafta geçti firmaya sordugumuzda ürünün ambarda hasar gördügünü iade etmemiz gerektigini söylediler. iade etmeyecegimi söyledigimde önce son üründü yeni gelen ürünlere 1000 tl zam gelmiş zamlı fiyattan alırsanız alın dediler sonrasında da hasarlı ürün göndeririz iade etmeyeceginizi onaylarsanız göndeririz yoksa ürünü göndermiyoruz dediler. sonrasında ben de bu yasadıklarımı tüm tüketiciler bilsin diye her sattıgı ürüne fırsatcı oldugunu benden ben satın aldıktan sonra ürüne zam geldigi icin zamlı ürün al dedigini hasarlı ürünü kabul edin dedigini hakaret icermeyen ama fırsatcı firmanın adını lekeliyor tarzında yorumlar yaptım. şimdi bana dava acacagını günlük cirosunda ugrayacagı kaybı ödeyecegimizi aldıgım ürünün kat kat üstünde bizden para alacaklarını yazmışlar.hala ürünü göndermeyecegini söylüyor ürünün 17 agustosta elime ulaşması gerekiyordu ve parasını ödedim. tüketici hakem heyetine basvuracagım ancak yazmış oldugum yorumlar yüzünden dava acarlarsa kazanma şansları nedir? bir sorum daha olacak ürünü satın aldıgım site bir haftadır çözüm için dönüş yapmıyor hergun arıyorum firma zaten göndermiyor bu konuda onlara tüketici hakem heyetine gitmek dışında tazminat davası açma hakkım var mıdır bilgi rica ederim. teşekkürler.