Merhaba değerli forum üyeleri.

Dolandırıldım fakat suç unsuru oluştumu tam kavrayamadım. Bu arada mebla küçük fakat ailemin şirketinde 1 liranın bile ne kadar değerli olduğunu anladım. Maddi durumum iyi fakat salak yerine konmak kötü. Olayı özet geçeyim ;

Oyun içinde oyun parası satan birisiyle anlaştım. Önce 5 TL'lik alacağım dedim. Oda atm'den 10 TL çekiliyor 10 yada 20 at dedi olmaz dedim. 5 lirayı attım , sonrası malum her dolandırıcı gibi şifre gitti , oyuna mail atıcam demeye başladı. İyi dedim , sen uğraşırsın bundan sonra dedim , 5 lira için mi dedi. Sanırım herkesi küçük küçük çarptığı için pek korkmuyor.
Bu arada ben yollarken 5 TL + 2,71 Masraf kesti.
Sonra tamam yolla iban geri yolluyayım dedi ama 4 TL yolladı , yani 3,71 TL zarardayım ve beni dolandırmaya teşebbüs etti.
Ardından standart olarak beni engelledi

Şimdi bu olayda suç unsuru oluştu mu anlamadım. Ben savcılığa gideceğimi söylemesem , hukuki terimleri bilmesem beni engelleyip yoluna gidicekti. Fakat korktuğundna 4 TL'sini geri yolladı.

Savcılığa gidicem fakat yakacağım benzin parası 3,71 tl'den daha fazla olacak o yüzden burada suç unsuru oluşup oluşmadığını hakkında görüşünüzü belirtirseniz ona göre gideceğim.

İyi forumlar.