Öncelikle yorumlarınız ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim;

Yaklaşık 10 yıldır sahibi olduğum haberkartal kullanıcı adlı Twitter hesabımı 23-24 Mart 2018 tarihleri itibariyle çaldılar. Bunu adıma kayıtlı ve hesaba tanımlı gmail posta adresi ve yine tanımlı cep telefonu numarası güvenlik adımlarını bir şekilde geçerek yaptılar. Hesabı ele geçirerek bilgileri kendi bilgileriyle güncelleyen kişinin web sitesine ve WHOIS kimlik bilgilerine ulaşabiliyoruz ancak cep telefonu cevap vermemekte. Yine bu kişi whatsapp üzerinden olay öncesinde bizlere ulaşarak hesabı almak istediğini söylemiş - satmak istemediğimi söylediğimde ise "biz almasını biliriz" demiştir. Ne yazık ki sinirlendiğim için iletiyi sildim.

Savcılığa gittiğim zaman ne şekilde ilerlemem ve hangi birime başvurmam doğru olacaktır. Davanın ne kadar süreceği önemli değil. Ben bunu yapan kişi ile yüzleşmek istiyorum. Bilgi vermek için çalınma işlemi hakkında detayları paylaşmak isterim. Sanırım hesabı ele geçirmek isteyen kişi toplu olarak yoğun SPAM şikayetinde bulunuyor ve askıya düşen hesabı ele geçiriyor. Şimdilik bildiklerim bunlar. SPAM ve benzeri işler yaptın mı sorunuza da cevap vereyim: "Zaten hesabım değerli bir isim olduğu için çok kullanmamakla birlikte 20-30 takipçim var yok" Özetle böyle bir şey söz konusu bile değil.

İşlemleri hızlandırmak adına doğru dilekçe örneği paylaşabilir misiniz?

Tekrar teşekkür ederim